Adwords Uzmanı (Google Ads Reklam)

Adwords Uzmanı
Google Partner Ajansı

Adwords Uzmanı

Adwords uzmanı, Google ADS hakkında yeterli eğitimleri almış ve reklam türlerinin uygulanmasında tecrübe sahibi kişilere verilen unvandır. Bir uzman tutmadan önce Google tarafından verilen yeterliliklere sahip olup olmadığını mutlaka kontrol etmeniz gerekir. Adwords uzmanı sadece reklam çıkma işlemini gerçekleştirmez. Dönüşüm oranlarını, yeniden pazarlamayı, anahtar kelimeleri, mevcut ve potansiyel müşteri analizlerini, rakiplerin yatırımlarını en ince detayına kadar analiz eder ve reklam stratejinizi bu etkenler doğrultusunda geliştirir. SeoFil reklam uzmanı B. Önder ŞİMŞEK’e ait sertifikaları görüntülemek için tıklayabilirsiniz.

Google Adwords Nasıl Çalışır?

Adwords uzmanı, Google aramalarında binlerce site ile karşılaşırız. Bu sitelerin bazıları SEO çalışmaları ile yükselirken bazıları reklamlar ile karşımıza gelebilir. İlk sayfada görüntülenmek doğal yöntemler ile oldukça zor ve yüksek rekabet içerebilir. Böyle durumlarda potansiyel müşterilere en hızlı şekilde ulaşmamızı Adwords uzmanı sağlar.

Google reklam uzmanı işletmeniz ya da projeniz için uygun reklam kampanyasını hazırlar, sitenizi üst sıralara taşır ve gerekli analizler ile dönüşümleri ölçümler. Google reklamlarının nerede ve kimlere görüneceğini ayarlayabilir, gösterime gireceği tarihi ve reklam türünü düzenleyebilir.

Reklam Optimizasyonu
$38,99 /Tek Seferlik
1. Anahtar kelime incelemesi, düşük maliyetli kelimelerin tespiti.
2. Reklam kampanyalarının kalite puanlarının optimizasyonu ve skorun yükseltilmesi.
3. Negatif anahtar kelime tespiti ve girilmesi.
4. Reklamın demografik kitlesinin, konumunun ve yayınlanacağı saatlerin belirlenip kampanyaya girilmesi.
5. Reklam başlık ve açıklamalarının optimizasyonu.
6. Reklam bütçesinin ve teklif stratejisinin incelenmesi.
7. Reklam saldırılarına karşı önlem
Sıfırdan Reklam Kurulumu
$49,99 /Tek Seferlik
1. Yüksek hacimli ve dönüşüm oranlı anahtar kelimelerin tespiti.
2. Negatif anahtar kelime tespiti ve kampanyaya girilmesi.
3. Kampanya, reklam grubu ve reklam hiyerarşisinin oluşturulması.
4. Dönüşüm oranlarını izlemenin kurulumu.
5. İlk 5 gün takip, teknik destek ve bütçeye göre kampanyanın düzenlenmesi, yeni anahtar kelimelerin eklenmesi ya da çıkarılması.
6. Forum, harita ya da alışveriş reklamlarının oluşturulması. (Ek Ücret Gerektirir.)
7. Optimizasyon hizmetinde verdiğimiz tüm işlemlerin uygulanması.

Adwords Uzmanı ile İşletmenizi Kolayca Büyütün

Eski adıyla Adwords yeni adıyla Google ADS, reklam kampanyalarınızı Adwords uzmanı profesyonel olarak yönetsin. Uyguladığımız yöntemler ile daha fazla kar edebilir, reklam maliyetlerinizi düşürebilirsiniz. Projenizin satışlarını ve organik trafiğini arttırmak için Adwords reklamları kullanıyorsanız sonuçları raporlar halinde görebilmeli, reklam performansını ölçümleyebilmesiniz. Harcadığınız para size kar ettiriyor mu? Potansiyel müşterilere ulaşmanızı sağlıyor mu bunu tespit etmeniz gerekiyor. Tek başınıza reklam çıkarak bu verilere en doğru şekilde ulaşmanız ya da etkili bir reklam kampanyası düzenlemeniz neredeyse imkansız. Bizler reklam kampanyanızı 40 farklı faktöre göre optimize ediyor, geri dönüşümleri ve tüm detayları raporlandırarak gerekli takibi yapıyoruz. Sizlere anlaşılır bir rapor ile geri bildirimde bulunuyoruz.

Google Ads detaylı reklam analizleri ve raporları özenle oluşturulur.

Google Ads İçin Sık Sorulan Sorular

Reklam veren ve vermeyi düşünen müşterilerimizin sık sorduğu soruları derledik. Aşağıdaki sorular dışında merak ettiğiniz farklı sorular varsa lütfen bize ulaşın.

Google Ads Konum ve Kişi Hedeflemesi Yapılabilir mi?

Hizmet verdiğiniz ülke, il ve ilçe hedeflenebilir, reklam saatleri düzenlenebilir ve yaş gruplarına göre reklam verilebilir.

Google Ads Reklam Türleri Nelerdir?

Google Adwords’de ihtiyaca göre şekillenmiş reklam modelleri bulunmaktadır. Reklam kampanyanız ve hizmetinize göre arama ağı reklamları, görüntülü reklamlar, reklam ağı, alışveriş reklamları, video reklamlar tercih edilebilir.

Google Adwords Reklam Bütçesi Nasıl Belirlenir?

Reklamlardan hedeflediğiniz geri dönüşümlere, rekabete ve günlük bütçeye göre bir kampanya oluşturmak mümkündür. Reklam bütçesinde anahtar kelimelerdeki rekabet etkileyici unsurdur.

Google Reklam Uzmanına mı İhtiyacınız Var?

İşletmenizin profesyonel reklamları için bir reklam uzmanı mı arıyorsunuz? Hemen bize mesaj gönderin, reklam kampanyanızı oluşturalım. Potansiyel müşterileriniz ile hızlıca tanışın.

Sektör Analizi

Adwords Uzmanı işletmenizin ya da projenizin bulunduğu sektörü detaylı analizler sonucu tanır. Mevcut ürün ve hizmetlerinizin potansiyel müşterilerinin zaman geçirdiği platformları tespit eder ve bu analizler doğrultusunda anahtar kelime arama çalışmalarına başlarız. Sektördeki rakipleriniz, rekabet düzeyi ve maliyetler hesaplanır. Tüm bu işlemlerin sonunda reklam stratejiniz oluşturulur.

Rakip Analizleri

Adwords uzmanı en iyi rakiplerinizi tespit ediyor, yatırım yaptıkları anahtar kelimeleri öğreniyoruz. Rakiplerinizin anahtar kelimelerinde hangi maliyetler ve zorluklar ile üst sıralara yerleşebileceğinizi analizler sonucu öğreniyor ve reklam kampanyanıza aktarıyoruz. Rakiplerinizi tanımak için detaylı analizler yapıyor ve rekabete girebilmenizi sağlıyoruz. Rakiplerinizi geçebileceğiniz ve potansiyel müşterilere daha kolay ulaşabileceğiniz uzun kuyruklu ve düşük rekabetli, uygun maliyetli ek anahtar kelimeleri de bu analiz içerisinde tespit edebiliyoruz.

Anahtar Kelime Analizi

Adwords uzmanı, reklam kampanyanızın en önemli kısmı anahtar kelimelerdir. Müşterinizin ihtiyaç duyduğu hizmetleri kapsayan anahtar kelimeler ve sayfalar oldukça önemlidir. Verdiğiniz hizmet arama yapan müşterinin ihtiyacını karşılamalı ve potansiyel müşterilerin size ulaşmasını sağlamalıdır. Anahtar kelime analizleri sayesinde potansiyel müşterilerinize en kolay ulaşabileceğiniz anahtar kelimeleri doğru hedeflemenizi sağlıyoruz.

Negatif Anahtar Kelimeler

Google Ads reklam kampanyalarında istemediğimiz anahtar kelimelerde reklam gösterimi alabiliriz. Bunun önüne geçebilmek için negatif anahtar kelimeler ile o kelimelerde reklama çıkmayı engelleyebiliriz. Bu sayede reklam maliyetini düşürür, direkt potansiyel müşterilerinize ulaşmaya çalışırız. Alakasız anahtar kelimelerden trafik gelmesinin önüne geçebiliriz. Adwords uzmanı ile tam optimize edilmiş kampanyalar ile reklam bütçesinden tasarruf edersiniz.

Negatif Anahtar Kelime Analizi

Detaylı Hedefleme

Adwords uzmanı reklamlarınızı düzenlerken belirli konumlarda reklam çıkabilir. Örneğin Eskişehir’de bölgesel hizmet veren bir işletmenin reklamları sadece Eskişehir içinde görünmelidir. Ancak reklamlarınız tüm Türkiye’de görünüyorsa potansiyel müşterilere ulaşması oldukça zordur. Bütçe kısa zamanda tükenir, geri dönüşlerin büyük bir kısmı olumsuzdur ya da hiç olmaz. İyi bir hedefleme için tecrübeli bir adwords uzmanı ile çalışmalısınız.

Reklam kampanyalarında detaylı kitle hedeflemeler ile hızlı büyümeniz sağlanır.

Reklam Saldırılarını Önlüyoruz

Reklam kampanyanız rekabetin çok yüksek olduğu anahtar kelimelerdeyse bu tarz saldırılar gerçekleşebilir. Saldırılar bütçenizi hızla yok eder, neredeyse hiç geri dönüş alamazsınız. Sitenize giren trafiğin %90’ı saldırıdan gelir ve tamamen etkisizdir. Saldırıları reklam kampanyanızda engelleyebilir, sahte tıklamaların önüne geçebiliriz. Adwords uzmanı bu saldırıları tespit edip gerekli reaksiyonu hemen göstermelidir.

Reklam saldırılarına karşı gerekli önlemleri alıyoruz.

Kalite Puanını Arttırıyoruz

Adwords Uzmanı sitenizi reklam için hazırlıyor, gerekli düzenlemeleri sizlere bildiriyoruz. Reklamlarınızı sitenize göre optimize ederek kalite puanının artmasını sağlıyoruz. Yüksek kalite puanı sayesinde rakiplerinizden daha düşük bütçeler ile üst sıralarda görünmeniz mümkün.

Site İçi Optimizasyonlar

Reklam kampanyalarında en önemli noktalardan biri anahtar kelimelerin eşleşeceği sayfalardır. Sayfaların kalitesi arttırılmalı, müşteri hizmeti almaya teşvik edilmelidir. Sitenizin sayfalarını reklam kampanyanıza göre optimize ediyor, sitenize giren trafiği potansiyel müşterilere çevirmeye çalışıyoruz. Adwords uzamanı ile çalışarak farkı deneyimleyin.

Ölçümler ve Reklam Analizi

Adwords uzmanı reklam kampanyanızın etkisini gözlemlemek için sürekli ölçümler yapıyor. Google Data Studio raporları hazırlıyor, reklam verilerini inceliyoruz. Yeni stratejileri ve anahtar kelimeleri ilerleyen dönemde oluşturacağınız reklamlar için hazırlıyoruz. Google reklam uzmanı değerlendirmesi ile sizlere detaylı raporlar ile bilgiler veriyoruz.

Google Ads Nedir?

Google Adwords eski adıyla bilinen Google’ın reklam servisi yeni adıyla Google Ads olarak devam etmektedir. Google Ads reklamları, reklam ağına dahil olan siteler, haritalar ve YouTube üzerinden reklamları düzenlemenizi, optimize etmenizi ve yayınlamanızı sağlar. İlk sayfa reklam oluşturma işlemlerinizi Google Adwords uzmanı optimizasyonu ile kolaylıkla yapmanıza imkan sağlar. Ürün ve hizmetlerinizi, alakalı ve ürünleriniz ile ilgilenen kitleye ulaştırmanızı sağlayan en etkili ve efektif reklam platformlarından biridir. Günümüzde internette var olmak isteyen, belli kullanıcı kitlesine ulaşmak isteyen küçük ve büyük çaplı işletmeler Google Ads reklamları için bütçe ayırmak zorundadır. İlk sayfa reklam çalışmaları ile detaylı hedeflemeler yapabilir, direkt hizmet ve ürünlerinize ilgi duyan kullanıcılara kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Google Ads reklamları TBM dediğimiz “Tıklama Başı Maliyet” (Pay Per Click – PPC) üzerinden ücretlendirme ile çalışır. Reklamlarınızın ilk sayfa reklam olarak görüntülenmesi için sayfa başı reklam ücretlerinin iyi ayarlanması gerekir.

Google Ads uzmanı kampanya optimizasyonu sırasında ilk sayfa reklam çalışmasını en iyi TBM optimizasyonları ile yürütmektedir. Ek olarak sitenizin kalite puanı sıralamayı etkileyen faktörlerdendir. Bu nedenle Adwords uzmanı sitelerin reklam verilecek sayfa veya ürün gurupları ile alakalı kalite puanını arttırıcı çalışmalar yürütmesi gerekir.

Google Ads Kalite Puanı: Sitelerin reklam sıralama faktörlerinden biridir. Tıklama Başı Maliyeti kaliteli siteler düşürürken kalitesi düşük olan siteler daha fazla ücret ödeyebilir. Yapılan optimizasyonlar reklam verilen sayfa ve ürünler ile alakalıdır.

Google Ads Nasıl Çalışır?

Adwords uzmanı bir reklam kampanyası optimize ederken öncelikle anahtar kelimelerinizi analiz eder. Aranma hacmi yüksek, TBM düşük anahtar kelimeler ortaya çıkarılır. Negatif anahtar kelimeler belirlenir ve kampanyaya işlenir. Anahtar kelimelerin kampanyaya girildiği türler de oldukça önemlidir. Geniş eşleşme, tam eşleşme ya da sıralı eşleşme şeklinde anahtar kelimelere göre eşleşme türleri seçilir.

Anahtar Kelimeler: Sunduğunuz ürün ve hizmetleri kullanıcılar hangi kelimeler ile arıyor biliyor musunuz? Kullanıcıların arama yaptığı ve aranma hacmi olan bu kelimelere anahtar kelimeler denir. Anahtar kelimelerinize göre arama yapan kullanıcılar sizin reklamnız ile karşılaşır ya da girdikleri sitede sizin reklamlarını görebilir ve sitenizi reklama tıklayarak ziyaret edebilir. Örneğin, İstanbul’da bir dil kursu işlettiğinizi düşünelim. “İngilizce kursu” anahtar kelimesinde reklam verdiyseniz, hedeflediğiniz bölgede bu anahtar kelimeyi kullanan kişiler sizin reklamlarınızla karşılaşacaktır. Ya da bulunduğunuz bölgede Google Harita Reklamları verdiyseniz ve anahtar kelimeniz “En iyi İngilizce kursu” ise kullanıcılar bu aramada sizin işletmenizin haritalar reklamı ile karşılaşacaktır. Aynı durum oteller ve diğer işletmeler için de geçerlidir. Tabi ki en verimli kampanyalar için Adwords uzmanı ile çalışmak şarttır. Tüm bu hedeflemeler ve analizlerin olduğu süreç profesyoneller tarafından yönetilmelidir.

Google Ads Reklam Sıralaması Nasıl Belirlenir?

Kullanıcılar Google’da arama yaptığında, anahtar kelime bazında bir açık arttırma başlar. Açık arttırmaya katılan her bir sitenin anahtar kelimesine, kalite puanına ve tıklama başı maliyetine bakılır. En alakalı ve en iyi fiyatı veren siteler üst sıraya yerleşirken, diğer siteler aynı sıralama faktörlerine göre aşağıda listelenir. Sıralamalar beş faktör üzerinden gerçekleşir.

Sıralama Faktörleri:

  1. Anahtar kelimeye verilen TBM teklifi.
  2. Reklam optimizasyonunun ve reklam sayfasının kalitesi (kalite puanı)
  3. Minimum sıralama teklifleri
  4. Anahtar kelime, arayan kullanıcı alakası
  5. Reklamlarda kullanılan uzantılar, reklam türü

Adwords Uzmanı Nasıl Çalışır?

Adwords uzmanı, kampanya oluşturma ve kampanyaların her gün optimize edilme sürecinde yer alırken kampanya sonunda aylık veya tek seferlik raporlamalar ile reklam verimini ölçümler. Reklamlarda başarılı olmak, iyi geri dönüşler alabilmek ve kullanıcılara kolayca ulaşabilmek için Adwords uzmanı ile çalışmak gereklidir.

Reklam planlamasının birden fazla adımı vardır. Bu adımlar sırasında farklı reklam araçları kullanılmaktadır ve bu araçlar profesyonellerce kullanıldığında etkilidir.

Daha önce pek çok küçük ve büyük işletmenin reklam kampanyalarını optimize ettiğimiz için sektörde oldukça fazla tecrübemiz bulunmaktadır. Google Ads kampanyalarınız için bir Adwords uzmanı arıyorsanız size gerekli desteği sağlayabilirim. Herkes markasının görünür olmasını ister, ürünlerinin kullanıcılara ulaşmasını ve başarıyı hedefler bu nedenle her türden küçük ve büyük ölçekli işletme için uygun bir reklam kampanyası vardır.

Adwords uzmanı kampanyalarınızda danışman olarak görev alabilir, analizler yapar ve reklamlar ile alakalı düzeltilmesi gereken yerleri düzeltir. Kritik hataların önlenmesi zaman ve para kaybını engeller.

Adwords Uzmanı Kampanyalarınızı Optimize Eder

Reklamlarda en önemli nokta kampanya optimizasyon kısmıdır. Adwords uzmanı bu alanda devreye girer ve kampanyalar ile ilgili gerekli analizleri yaparak optimizasyonu sağlar. Kullanılan bütçeyi arttırmadan ya da ufak artışlar ile daha verimli sonuçlar almanızı sağlar. Bu sayede site trafiğinde iyi sonuçlar elde edilebilir.

Yeni kampanya stratejilerinde ve dönemsel kampanya faaliyetleri oluşturur. Örneğin, sevgililer günü ya da babalar günü gibi özel günler için uygun reklam kampanyaları oluşturulabilir ya da yeni gelişim stratejilerine uygun, daha fazla kullanıcıya ulaşmanızı sağlayacak kısa kuyruklu ve uzun kuyruklu anahtar kelimeler belirlenerek yeni kampanyalar oluşturulabilir. Adwords uzmanı bütçeniz ve reklam hedeflerinize en uygun kampanyaları optimize eder.

X
Mesaj Gönder
Mesaj Gönderin
Merhaba
Nasıl Yardımcı Olabilirim?