Adwords Uzmanı (Google Ads Reklam)

Adwords Uzmanı
Google Partner Ajansı

Adwords Uzmanı

Adwords uzmanı, Google ADS hakkında yeterli eğitimleri almış ve reklam türlerinin uygulanmasında tecrübe sahibi kişilere verilen unvandır. Bir uzman tutmadan önce Google tarafından verilen yeterliliklere sahip olup olmadığını mutlaka kontrol etmeniz gerekir. Adwords uzmanı sadece reklam çıkma işlemini gerçekleştirmez. Dönüşüm oranlarını, yeniden pazarlamayı, anahtar kelimeleri, mevcut ve potansiyel müşteri analizlerini, rakiplerin yatırımlarını en ince detayına kadar analiz eder ve reklam stratejinizi bu etkenler doğrultusunda geliştirir. SeoFil reklam uzmanı B. Önder ŞİMŞEK’e ait sertifikaları görüntülemek için tıklayabilirsiniz.

Google Adwords Nasıl Çalışır?

Adwords uzmanı, Google aramalarında binlerce site ile karşılaşırız. Bu sitelerin bazıları SEO çalışmaları ile yükselirken bazıları reklamlar ile karşımıza gelebilir. İlk sayfada görüntülenmek doğal yöntemler ile oldukça zor ve yüksek rekabet içerebilir. Böyle durumlarda potansiyel müşterilere en hızlı şekilde ulaşmamızı Adwords uzmanı sağlar.

Google reklam uzmanı işletmeniz ya da projeniz için uygun reklam kampanyasını hazırlar, sitenizi üst sıralara taşır ve gerekli analizler ile dönüşümleri ölçümler. Google reklamlarının nerede ve kimlere görüneceğini ayarlayabilir, gösterime gireceği tarihi ve reklam türünü düzenleyebilir.

Reklam Optimizasyonu
$49.99 /Tek Seferlik
1. Anahtar kelime incelemesi, düşük maliyetli kelimelerin tespiti.
2. Reklam kampanyalarının kalite puanlarının optimizasyonu ve skorun yükseltilmesi.
3. Negatif anahtar kelime tespiti ve girilmesi.
4. Reklamın demografik kitlesinin, konumunun ve yayınlanacağı saatlerin belirlenip kampanyaya girilmesi.
5. Reklam başlık ve açıklamalarının optimizasyonu.
6. Reklam bütçesinin ve teklif stratejisinin incelenmesi.
7. Reklam saldırılarına karşı önlem
Sıfırdan Reklam Kurulumu
$69.99 /Tek Seferlik
1. Yüksek hacimli ve dönüşüm oranlı anahtar kelimelerin tespiti.
2. Negatif anahtar kelime tespiti ve kampanyaya girilmesi.
3. Kampanya, reklam grubu ve reklam hiyerarşisinin oluşturulması.
4. Dönüşüm oranlarını izlemenin kurulumu.
5. İlk 5 gün takip, teknik destek ve bütçeye göre kampanyanın düzenlenmesi, yeni anahtar kelimelerin eklenmesi ya da çıkarılması.
6. Forum, harita ya da alışveriş reklamlarının oluşturulması. (Ek Ücret Gerektirir.)
7. Optimizasyon hizmetinde verdiğimiz tüm işlemlerin uygulanması.

Adwords Uzmanı ile İşletmenizi Kolayca Büyütün

Eski adıyla Adwords yeni adıyla Google ADS, reklam kampanyalarınızı Adwords uzmanı profesyonel olarak yönetsin. Uyguladığımız yöntemler ile daha fazla kar edebilir, reklam maliyetlerinizi düşürebilirsiniz. Projenizin satışlarını ve organik trafiğini arttırmak için Adwords reklamları kullanıyorsanız sonuçları raporlar halinde görebilmeli, reklam performansını ölçümleyebilmesiniz. Harcadığınız para size kar ettiriyor mu? Potansiyel müşterilere ulaşmanızı sağlıyor mu bunu tespit etmeniz gerekiyor. Tek başınıza reklam çıkarak bu verilere en doğru şekilde ulaşmanız ya da etkili bir reklam kampanyası düzenlemeniz neredeyse imkansız. Bizler reklam kampanyanızı 40 farklı faktöre göre optimize ediyor, geri dönüşümleri ve tüm detayları raporlandırarak gerekli takibi yapıyoruz. Sizlere anlaşılır bir rapor ile geri bildirimde bulunuyoruz.

Detaylı Hedefleme
Yüksek Dönüşüm Oranı
Yüksek Gösterim Oranı
Google Ads detaylı reklam analizleri ve raporları özenle oluşturulur.

Sektör Analizi

Adwords Uzmanı işletmenizin ya da projenizin bulunduğu sektörü detaylı analizler sonucu tanır. Mevcut ürün ve hizmetlerinizin potansiyel müşterilerinin zaman geçirdiği platformları tespit eder ve bu analizler doğrultusunda anahtar kelime arama çalışmalarına başlarız. Sektördeki rakipleriniz, rekabet düzeyi ve maliyetler hesaplanır. Tüm bu işlemlerin sonunda reklam stratejiniz oluşturulur.

Rakip Analizleri

Adwords uzmanı en iyi rakiplerinizi tespit ediyor, yatırım yaptıkları anahtar kelimeleri öğreniyoruz. Rakiplerinizin anahtar kelimelerinde hangi maliyetler ve zorluklar ile üst sıralara yerleşebileceğinizi analizler sonucu öğreniyor ve reklam kampanyanıza aktarıyoruz. Rakiplerinizi tanımak için detaylı analizler yapıyor ve rekabete girebilmenizi sağlıyoruz. Rakiplerinizi geçebileceğiniz ve potansiyel müşterilere daha kolay ulaşabileceğiniz uzun kuyruklu ve düşük rekabetli, uygun maliyetli ek anahtar kelimeleri de bu analiz içerisinde tespit edebiliyoruz.

Anahtar Kelime Analizi

Adwords uzmanı, reklam kampanyanızın en önemli kısmı anahtar kelimelerdir. Müşterinizin ihtiyaç duyduğu hizmetleri kapsayan anahtar kelimeler ve sayfalar oldukça önemlidir. Verdiğiniz hizmet arama yapan müşterinin ihtiyacını karşılamalı ve potansiyel müşterilerin size ulaşmasını sağlamalıdır. Anahtar kelime analizleri sayesinde potansiyel müşterilerinize en kolay ulaşabileceğiniz anahtar kelimeleri doğru hedeflemenizi sağlıyoruz.

Negatif Anahtar Kelimeler

Google Ads reklam kampanyalarında istemediğimiz anahtar kelimelerde reklam gösterimi alabiliriz. Bunun önüne geçebilmek için negatif anahtar kelimeler ile o kelimelerde reklama çıkmayı engelleyebiliriz. Bu sayede reklam maliyetini düşürür, direkt potansiyel müşterilerinize ulaşmaya çalışırız. Alakasız anahtar kelimelerden trafik gelmesinin önüne geçebiliriz. Adwords uzmanı ile tam optimize edilmiş kampanyalar ile reklam bütçesinden tasarruf edersiniz.

Negatif Anahtar Kelime Analizi

Detaylı Hedefleme

Reklamlarınızı düzenlerken belirli konumlarda reklam çıkabiliriz. Örneğin Eskişehir’de bölgesel hizmet veren bir işletmenin reklamları sadece Eskişehir içinde görünmelidir. Ancak reklamlarınız tüm Türkiye’de görünüyorsa potansiyel müşterilere ulaşması oldukça zordur. Bütçe kısa zamanda tükenir, geri dönüşlerin büyük bir kısmı olumsuzdur ya da hiç olmaz. İyi bir hedefleme için tecrübeli bir adwords uzmanı ile çalışmalısınız.

Reklam kampanyalarında detaylı kitle hedeflemeler ile hızlı büyümeniz sağlanır.

Reklam Saldırılarını Önlüyoruz

Reklam kampanyanız rekabetin çok yüksek olduğu anahtar kelimelerdeyse bu tarz saldırılar gerçekleşebilir. Saldırılar bütçenizi hızla yok eder, neredeyse hiç geri dönüş alamazsınız. Sitenize giren trafiğin %90’ı saldırıdan gelir ve tamamen etkisizdir. Saldırıları reklam kampanyanızda engelleyebilir, sahte tıklamaların önüne geçebiliriz. Adwords uzmanı bu saldırıları tespit edip gerekli reaksiyonu hemen göstermelidir.

Reklam saldırılarına karşı gerekli önlemleri alıyoruz.

Kalite Puanını Arttırıyoruz

Sitenizi reklam için hazırlıyor, gerekli düzenlemeleri sizlere bildiriyoruz. Reklamlarınızı sitenize göre optimize ederek kalite puanının artmasını sağlıyoruz. Yüksek kalite puanı sayesinde rakiplerinizden daha düşük bütçeler ile üst sıralarda görünmeniz mümkün.

Site İçi Optimizasyonlar

Reklam kampanyalarında en önemli noktalardan biri anahtar kelimelerin eşleşeceği sayfalardır. Sayfaların kalitesi arttırılmalı, müşteri hizmeti almaya teşvik edilmelidir. Sitenizin sayfalarını reklam kampanyanıza göre optimize ediyor, sitenize giren trafiği potansiyel müşterilere çevirmeye çalışıyoruz.

Ölçümler ve Reklam Analizi

Reklam kampanyanızın etkisini gözlemlemek için sürekli ölçümler yapıyoruz. Google Data Studio raporları hazırlıyor, reklam verilerini inceliyoruz. Yeni stratejileri ve anahtar kelimeleri ilerleyen dönemde oluşturacağınız reklamlar için hazırlıyoruz. Google reklam uzmanı değerlendirmesi ile sizlere detaylı raporlar ile bilgiler veriyoruz.

Google Ads İçin Sık Sorulan Sorular

Reklam veren ve vermeyi düşünen müşterilerimizin sık sorduğu soruları derledik. Aşağıdaki sorular dışında merak ettiğiniz farklı sorular varsa lütfen bize ulaşın.

Google Ads Reklam Türleri Nelerdir?

Google Adwords’de ihtiyaca göre şekillenmiş reklam modelleri bulunmaktadır. Reklam kampanyanız ve hizmetinize göre arama ağı reklamları, görüntülü reklamlar, reklam ağı, alışveriş reklamları, video reklamlar tercih edilebilir.

Google Ads Konum ve Kişi Hedeflemesi Yapılabilir mi?

Hizmet verdiğiniz ülke, il ve ilçe hedeflenebilir, reklam saatleri düzenlenebilir ve yaş gruplarına göre reklam verilebilir.

Google Adwords Reklam Bütçesi Nasıl Belirlenir?

Reklamlardan hedeflediğiniz geri dönüşümlere, rekabete ve günlük bütçeye göre bir kampanya oluşturmak mümkündür. Reklam bütçesinde anahtar kelimelerdeki rekabet etkileyici unsurdur.

Google Reklam Uzmanına mı İhtiyacınız Var?

İşletmenizin profesyonel reklamları için bir reklam uzmanı mı arıyorsunuz? Hemen bize mesaj gönderin, reklam kampanyanızı oluşturalım. Potansiyel müşterileriniz ile hızlıca tanışın.
X
Mesaj Gönder
Mesaj Gönderin
Merhaba
Nasıl Yardımcı Olabilirim?