SEO Danışmanlığı

SEO Danışmanı Kimdir?

Kurumsal siteler, e-ticaret firmaları ya da farklı kategoride pek çok site sahibi Google’dan maksimum verimi almak, trafiği arttırmak, kullanıcı deneyimini iyileştirmek ve marka bilinirliğini arttırmak için SEO danışmanlığı almak ister. SEO danışmanı, internette görünür olmak isteyen işletmelerin ya da web sitelerinin ilerleme stratejisini planlar, site içi ve site dışı optimizasyon çalışmalarını yürütür ve siteyi ziyaret eden kullanıcının iyi bir deneyim yaşamasını sağlar.

SEO danışmanıyla çalışmadan başarı elde etme imkanı oldukça düşüktür. Gerekli optimizasyon çalışmalarının yapılmadığı ya da yanlış yapıldığı durumlarda site zarar görebilir. Bu nedenle SEO işlemlerinin profesyonel bir SEO danışmanı tarafından uygulanması gerekir.

SEO sitelerin Google ve diğer arama motorlarında daha yüksek sıralamalar elde etmesi için yapılan çalışmalar bütünüdür. Organik trafiği elde etmek için sitede büyük çaplı çalışmalar yapılır. Site içi optimizasyonlar, site hızında iyileştirmeler ve kaliteli backlink paketi bu çalışmaların başında gelir. Organik trafik ve gerekli optimizasyonların uygulanması sürecini yöneten kişiye ise SEO danışmanı denilir. Profesyonel SEO danışmanına ihtiyacınız varsa bize ulaşabilirsiniz.

Seo Danışmanlık Hizmeti

SEO Danışmanına mı İhtiyacınız Var?

Siteniz için profesyonel bir desteğe ihtiyaç duyuyor olabilirsiniz. SEO Danışmanlık hizmeti için telefon numaranızı bırakın sizi arayalım.

SEO Danışmanlık Hizmeti

SEO Danışmanlık hizmetimizde sitenizin her alanıyla özel olarak ilgilenmekteyiz. On Page SEO işlemleri ile site dinamiklerini test edip gerekli optimizasyonları gerçekleştiriyor, analizler sonucu bir yol haritası belirliyoruz. Off Page SEO hizmetindeyse içerikleriniz ile alakalı ve mevcut trafiği olan siteleri tespit edip bu sitelerden backlink alıyoruz. Siteniz için maksimum fayda sağlayacak işlemler yürütüyoruz.

Site Analizi

Siteniz için gerekli strateji planını detaylı analizler sonrasında belirliyoruz. Analiz aracı olarak Screaming Frog, Ahrefs, SEMrush ve MOZ kullanılmaktadır. Ek olarak hazırladığımız özel analiz şablonlarını devreye sokmaktayız.

Detaylı Raporlama ve Takip

Site içerisindeki her içeriği ve kullanıcı davranışını analiz ediyor, gerekli uyarı sistemlerini Analytics üzerinden kuruyoruz. Sıralama ve organik trafiği sürekli takip ederek raporluyoruz.

İç Optimizasyonlar

Analizler sonucu iç optimizasyonları belirliyoruz. Gerekli içerik ve ürün gruplarını optimize ediyoruz. Premium eklentiler ile sitenizi destekliyor, site sağlığını iyileştiriyoruz. Sitenizin performans ve hız testlerini gerçekleştiriyor, hız skorlarını iyileştiriyoruz.

Marka Bilinirliği

Marka bilinirliğinizi arttırmak ve kaliteli backlink profiline ulaşabilmek amacıyla aynı kategoride içerik paylaşan siteleri tespit edip bu sitelerden tanıtım yazısı alıyoruz. Hedef kullanıcınızın vakit geçirdiği sosyal medya hesaplarını size bildiriyor, onayınız dahilinde reklam çalışmasına başlıyoruz.

Kaliteli Backlink Profili

Google’ın değerlendirme kriterlerine göre otoriter olan sitelerden kaliteli backlinkler alıyoruz, düzenli ve planlı link büyümesini sağlayarak sitenizi doğru backlink profiline ulaştırıyoruz.

SEO Sürecinde Destek

Bizimle çalıştığınız süre boyunca sürekli destek sağlıyor, gerekli bilgilendirmeleri yapıyoruz. Her çalışmada onayınızı alıyoruz. İhtiyaç duyduğunuz anlarda yanındayız. Müşterilerimiz dilediği zaman bize ulaşıp destek talep edebilirler.

  SEO Danışmanlık Hizmeti İçin Sık Sorulan Sorular

  SEO danışmanlığı alan müşterilerimizin merak ettiği, sık sorduğu soruları aşağıda bulabilirsiniz. Aradığınız sorunun cevabını bulamazsanız bizimle iletişime geçiniz.

  SEO Danışmanlığı Nedir?

  SEO danışmanlığı, işletmelere ve şahıslara ait web sitelerinin arama motorlarındaki sıralamasını iyileştirmek, performansını arttırmak, organik trafiği yükseltmek ve kullanıcı deneyimini iyileştirmek için verilen hizmetleri uygulayan kişidir. SEO danışmanı yazılım hakkında yönlendirme yapabilir, reklam kampanyalarını düzenleyip gözden geçirebilir, sosyal medya yönetiminizi yapabilir ya da bazı tavsiyelerde bulunabilir.

  SEO Danışmanlık Hizmeti Neleri Kapsıyor?

  SEO Danışmanlık Hizmeti içeriği SEOFİL çalışmaların bazıları aşağıda listelenmiştir.

  1. Analizler

  • Anahtar Kelime Analizi
  • Rakip Analizi
  • İçerik Denetleme Analizi
  • Performans Denetleme Analizi

  2. SEO Stratejisi Oluşturma

  3. Site Sağlığı

  • Cannibalization Problemi Kontrolü
  • Görsel Optimizasyonlar
  • İçerik Optimizasyonları
  • Eklenti Optimizasyonları
  • Site Hız Optimizasyonu
  • Meta – Title Optimizasyonu
  • Dahili & Harici Link Kontrolü
  • 301 Yönlendirme Kontrolü
  • 404 Hata Kontrolü

  4. Black Hat SEO (Anti SEO) Koruması

  • Zararlı Link Tespiti ve Kaldırılması
  • Hacklink Analizi
  • Duplicate Content Analizi
  • İndex Kontrolü

  5. Backlink Çalışması

  • Marka bilinirliği ve otoriter sinyaller için news kayıtlı sitelerden tanıtım yazısı
  • Sosyal link çıkışları
  • Forum link çıkışları
  • İçerikleriniz ile alakalı, aynı kategoride bulunduğunuz ve ortak anahtar kelimelerde rekabet ettiğiniz sitelerin tespiti ve bu sitelerden backlink alma çalışması.

  6. E – Ticaret SEO

  • Ürün sayfalarının analizi
  • Kategori analizi, yeni kategori belirleme
  • Rakip kategori analizi
  • Rakip tanıma analizi
  • Marka bilinirliği çalışması

  7. Yerel SEO (Google Haritalar)

  • Harita kaydı
  • Pin onayı (elimizde aktif pin bulunuyorsa.)
  • Eksiksiz haritalar işletme düzenlemesi
  • Kurumsal site kurulumu
  • Yerel backlink çalışması
  • Organik yorum çalışması

  Yukarıdaki hizmetler dışında listeye eklemediğimiz çalışmalarımız da mevcuttur.

  SEO Danışmanına Neden İhtiyaç Duyulur?

  Hedeflediğiniz ya da farkında bile olmadığınız anahtar kelimelerde işletmeniz, hedef kitlenize direkt ulaşabilir. Mevcut trafik doğru anahtar kelimeler ile müşterilere dönüşebilir ve bu durum büyük ölçüde satışlarınızı arttırabilir. SEO danışmanları sitenizin arama motoru performansını organik trafik arttırmaya ya da satışa yönelik oluşturabilir.

  SEO Danışmanlık Hizmeti Alırken Nelere Dikkat Edilir?

  SEO danışmanlığı okulda, kursta ya da sertifika programlarında tamamen öğrenilebilecek bir meslek grubu değildir. Tamamen tecrübe ve deneyim gerektirmektedir. SEO uzmanı unvanını kullanan kişiler Google ve diğer arama motorlarının algoritmasını tanımak, mantığını kavrayabilmek için ciddi mesai ve zaman harcamaktadırlar. Öğrenilen bilgiler değişebilir ya da her gün bu bilgilere bir yenisi eklenebilir. Bu nedenle gelişen SEO teknolojisini yakından takip etmektedirler.

  Hizmet verirken detaylı raporlama ve hizmet sonrası takip yapılmalıdır. SEO deneme yanılma yöntemiyle yapılması mümkün olan bir çalışma değildir. Ciddi istatistikler ve raporlar gerektirmektedir. Her site için aynı çalışmalar işe yaramayabilir.

  SEO Danışmanı Nasıl Seçilmeli?

  • SEO çalışmalarında sıralama garantisi verilemez, %100 gibi garantiler verilemez. Sıralama ve performans artışı Google algoritmasına ve diğer rakip sitelerin yürütmüş olduğu çalışmalara göre değişkenlik göstermektedir. Bu tarz garantiler veren kişi ve firmalardan kesinlikle uzak durulması gerekir.
  • Hizmet içeriğini tüm detaylarıyla öğrenin. Gizli çalışmalar yaptığını öne süren ajanlardan tüm detayları isteyin. SEO programları kullanan ve spam linkler ile backlink sağlayan ajanlarla çalışmayın.
  • SEO çalışması satın alacağınız firmanın internet sitesine bir göz atın. Tasarımı iyi mi? Açılış hızı iyi mi? Arama motorlarında üst sıralarda görünüyor mu? Reklamları karşınıza çıkıyor mu? Sosyal medya hesapları ne kadar aktif?
  • Firmayla alakalı şikayetleri ve sosyal medya yorumlarını mutlaka okuyun. Olumsuz durumları ne kadar tolere edebileceğinizi hesaba katın.

  Yanlış SEO uygulamaları sitelerde geri dönülemez problemlere yol açabilmektedir. Google’ın filtre, spam veya ban cezaları uygulanabilmektedir. Bu nedenle doğru firmayla çalışmak çok önemlidir. SEOFİL çalışmalarını tamamen Google kriterleri ve yönergelerine göre belirlemiştir. SEO açısından olumsuz durumların yaşanmamasını sağlamaktadır.

  SEO Çalışmasıyla Ne Zaman İlk Sayfada Sıralamaya Girerim?

  Google’ın da bu linkte belirttiği gibi SEO çalışmaları sonrası ilk sayfa ya da ilk sıra garantisi verilemez. Sıralamalar değişken faktörlere ve algoritmaya göre her anahtar kelimede farklı zorluk dereceleri ile belirlenmektedir. Bu zorluk derecesini anahtar kelimelerdeki rekabet ve rakiplerin yapmış olduğu SEO çalışması belirler.

  SEOFİL çalışmaları sonra pek çok müşterimizin sitesi ilk sayfada ve ilk 3 sıralama içerisinde yer edinmiştir. Bu durum anahtar kelimedeki rekabete göre değişiklik göstermektedir. Süreç bazen uzun sürebilirken bazen çok kısa sürelerde düşük rekabetli anahtar kelimelerde site ilk sıraya yerleşebilir. Yükselme sürecinde müşterinin sabırlı olması, içeriğin kalitesini yükseltmesi ve kullanıcılarına iyi bir site deneyimi yaşatması gerekmektedir. SEOFİL gerekli site performans denetlemelerini ve analizleri yaparak süreci hızlandırmak adına yoğun çalışmalar yürütmektedir.

  Doğru strateji ilk sayfaya ya da anahtar kelimelerde üst sıralara kısa sürede çıkmak mümkündür. Sıralamada kalıcı olmak için çalışmaların sürekli devam etmesi gerekir. Eğer rakipleriniz yükselmek için herhangi bir çalışma yürütmüyorsa ilk sayfada ya da ilk sıralarda zahmetsiz ve masrafsız bir şekilde kalabilirsiniz. SEOFİL sizin için düşük yatırımla maksimum verimi sağlayan bu anahtar kelimeleri tespit eder.

  Çalışma sonucu genellikle çalışma bitiminden iki hafta sonra fark edilebilir. Çalışma bitiminden iki veya üç ay sonra sıralamanızda iyi bir konuma yükselir. Başarılı bir SEO çalışmasının tam sonuç verme süresi ise genelde 180 günde belli olur. Bu süreç boyunca çalışma devam etmeli, site durumu raporlar ile takip edilmelidir.

  SEO çalışmaları sabır, zaman ve yatırım gerektirmektedir. Bir program ile ilk sayfaya geliyorum ya da sihirli bir yol buldum, Google beni çok sevdi ve ilk sıraya yükseltti gibi şehir efsanelerine yer yoktur. Bu tarz söylemler genelde dolandırıcılar tarafından söylenmektedir.

  Hangi İllere SEO Hizmeti Veriyorsunuz?

  SEO uzmanları işlemlerini uzaktan çalışma (remote work) yöntemiyle yürütmektedir. Pek çok müşterimizle hiç yüz yüze görüşmesek de hizmetlerimizi uzaktan bağlantı, konferans görüşmeleri ya da telefon görüşmeleri ile aktarmaktayız. Site ile alakalı bütün gelişmeleri ise raporlayarak müşterilerimize göndermekteyiz. SEO hizmeti almak için herhangi bir coğrafi zorunluluk yoktur. Google’ın bulunduğu tüm ülkeler için uygulanabilirdir.

  Oturduğunuz şehir fark etmeksizin SEO hizmeti Alabilirsiniz.

  SEO Ücreti Nedir?

  SEO ücretleri  anahtar kelime zorluğu ve rakiplerin durumu gibi farklı etkenlere göre değişkendir. Bir internet sitesi için taban fiyat 1500₺ veya tavan fiyat 10.000₺ olabilir. Yüksek kaliteli SEO hizmeti maliyetli bir çalışmadır.

  SEO danışmanlığı  hizmeti alırken ucuza kaçılmamalıdır. Yüksek kaliteli hizmet sunan danışmanlar uzun vadede sitenize yapabileceğiniz en karlı yatırımdır.

  100+
  Mutlu Müşteri
  139+
  Proje Yönetimi
  100+
  Özel Destek
  X
  Mesaj Gönder
  Mesaj Gönderin
  Merhaba
  Nasıl Yardımcı Olabilirim?