WordPress Site Hızlandırma

WordPress Optimizasyonu ve Site Hızlandırma Nasıl Yapılır?

WordPress optimizasyonlarının ve site hızlandırma işleminin bir profesyonel tarafından yapılması gereklidir. İşlem sırasında HTML, JavaScript ve CSS kodları gözden geçirilir, gereksiz kodlar temizlenir. Uygun eklentiler ile kod küçültme işlemleri yapılır. Bilmeyen biri tarafından bu eklentiler ve işlemler uygulandığında sitede düzeltilemeyecek zararlar bırakabilir. Mevcut uygulamalar ve temanın kodları ile çakışma yaşanabilir. İşlem sonrasında site performansı olumsuz etkilenebilir.

Uyguladığımız yöntemlerde sitenizin tema yapısını inceliyoruz. Kullanılan eklentileri gözden geçirip daha iyileri ile değiştiriyoruz ya da kuracağımız eklentilere göre ayarlarını yapıyoruz. Sitenizin HTML, JavaScript ve CSS kodlarını temizliyor ve sıkıştırıyoruz. PageSpeed Insights aracındaki hataları gidermeye çalışıyoruz.

Site performansı, optimizasyonu ve hızı Google’ın SEO yönergelerine göre üst sıralarda görünmenin ilk üç maddesinden biridir ve çok önemlidir. Kullanıcı deneyimini iyileştirerek hem kullanıcıları memnun ediyoruz hem de Google’ın kriterlerine uygun bir site yolunda ilk adımı atmanızı sağlıyoruz.

Henüz kurumsal web sitesi kurmadıysanız bizimle iletişime geçin, sitenizi kuralım ve tüm optimizasyonları gerçekleştirelim.

Wordpress Site Hızlandırma Hizmeti

Premium Eklenti Kurulumu

Ajansımızın sağladığı imkanlardan müşterilerimizin de faydalanması için Rank Math Business versiyonunu ve WP Rocket Intinite versiyonunu sitelerinize kuruyoruz ve tüm ayarlarını yapıyoruz.

Wordpress Optimizasyonu

Siteniz için veritabanı temizliği, database temizliği ve PageSpeed Insights sorunlarının çözümünü sağlıyoruz. Siteniz bizim çalışmalarımız sayesinde daha hızlı olacak.

Eklenti Kurulumları

Site yapısına ve kategorisine göre değişiklik gösterse de, sitenizin ihtiyacı olan eklentileri kurup gerekli ayarlarını yapıyoruz. Kullanmış olduğumuz eklentiler ve kod düzeltmeleri sayesinde site hızınız uçuşa geçecek.

Wordpress Site Hızlandırma Paketleri

Kullanıcılara iyi bir deneyim yaşatmak için sitenizin maksimum performansı sergilemesi gerekir. Hız optimizasyonu sayesinde siteniz yavaşlıktan kurtulacak ve gerekli eklentiler ile kullanıcı deneyiminiz artacaktır.
Wordpress Hız Optimizasyonu
₺399 /Tek Seferlik
LiteSpeed Cache Eklenti Kurulumu ve Ayarları
Autoptimize Eklenti Kurulumu ve Ayarları
Lazy Load Image ve Gzip sıkıştırması
CDN CloudFlare
Imagify
Veritabanı Temizliği
PageSpeed Insights Sorunlarının Çoğunun Çözümü
SSL Kurulumu
Premium Eklenti Optimizasyonu
₺299 /Yıllık Eklenti Ücreti
Eklentilerin Kurulum ve Tüm Ayarları Tarafımızca Yapılmaktadır. Eklentilerin Premium (ücretli) versiyonları kurulmaktadır.
WP-Rocket Eklentisi
-Dünyanın en popüler cache eklentisidir.
Rank Math SEO Eklentisi
-SEO açısından en iyi özellikleri kullanmanıza imkan
tanıyan eklentidir.
SSL Kurulumu (Özel yazılımlarda kurulumu yazılımcı yapar.)

WordPress hız optimizasyonu sitenizin JavaScript, HTML ve CSS kodlarının küçültülmesi (minify) işlemiyle başlamaktadır. Kod hataları ve gereksiz kod kullanımı minimuma düşürüldükten sonra temanızda bozulma olup olmadığı ya da sitede çökme meydana getirecek bir hata olup olmadığı kontrol edilir. Tamamen sorunsuz kod temizliğinden sonra eklenti kurulumlarına geçilir.

LiteSpeed Cache: Önbellek (cache) eklentisidir. Sunucu tabanlı kaynakların kullanımını minimuma indirmektedir. WordPress hostinglerin çoğu eklentiyi desteklemektedir. Ancak en iyi ve en optimize çalışan önbellek eklentisi WP Rocket’i tercih etmenizi tavsiye ederiz.

Autoptimize: Önbellek özelliğinin yanı sıra site performansını arttıracak pek çok özellik sunmaktadır.

Imagify: Görsel boyutlarını küçültmeyi sağlayan eklentilerden biridir. Farklı eklenti tercihiniz varsa onu da kurabiliriz.

CDN (Content Delivery Network): Web sitenizin içeriklerinin bir kısmını önbelleğe alır ve kullanıcılarınız siteye girdiğinde daha hızlı ulaşmasını sağlar. Sunucu yükünü büyük ölçüde azaltır. Sunucu tabanlı problemler nedeniyle siteniz kapalıyken bile bazı içerikleriniz ulaşılabilir olur.

Veritabanı (Data Base) temizliği: Sitenizde daha önce kullandığınız eklentiler veya temalar veritabanı içerisinde bir takım yükler bırakmış olabilir. Bu verilerin temizlenmesi site hızını pozitif etkileyecektir.

WordPress hız optimizasyonu oldukça hassas bir optimizasyondur. Mevcut eklentilerin kullanımını internetten öğrenseniz bile her temada farklı reaksiyon gösterebilir, sitenizde geri dönüşü olmayacak problemlere yol açabilir. Temanızda veya sitenizde çökmeler meydana getirebilir, içerik sayfalarında bozulmalara yol açabilir. Bu nedenle en basit eklenti kurulumunun bile bir profesyonel tarafından yapılması gerekir.

SEO Danışmanına mı İhtiyacınız Var?

Siteniz için profesyonel bir desteğe ihtiyaç duyuyor olabilirsiniz. SEO Danışmanlık hizmeti için telefon numaranızı bırakın sizi arayalım.
X
Mesaj Gönder
Mesaj Gönderin
Merhaba
Nasıl Yardımcı Olabilirim?