Anti SEO Nedir? Anti SEO Koruması

Anti SEO yani negatif SEO, sitelerin arama motoru performansını olumsuz etkilemek ve sıralama kaybı yaşatmak için yürütülen işlemlerin tamamıdır. Rakiplerinizden herhangi biri sıralama kaybetmeniz ve SEO işlemlerinizin zarar görmesi için Anti SEO çalışmaları yürütüyor olabilir. Bu durumu fark etmenin en basit yöntemi sıralama kaybı, trafik kaybı, site ve sunucu bazlı problemler, Google botlarının daha sık ziyareti Anti SEO’nun belirtileridir.

Rakiplerinizden birisi ya da bir kaçı sitenizin kopyasını oluşturmuş olabilir, içeriklerinizi kopyalayabilir ya da kötü ve uygunsuz sitelerden sizin için backlink almış olabilir. Sitenizi sabote etmeye çalışan bu yöntemleri engellemeniz gerekir. Eğer Anti SEO sürecini iyi yönetemezseniz siteniz Google’dan kaldırılabilir, spam  ve filtre cezaları alabilir.

Sunucunuza kullanılan eklentilerden ya da bedava temalardan kaynaklı virüsler bulaşabilir, sunucu performansınız düşebilir veya sitenizde çökmeler meydana gelebilir. Bu tarz virüslerin temizlenmesi için güvenlik eklentileri kurar ve virüsleri temizleriz.

Google sıralamanızı ve mevcut SEO durumunuzu korumak için SEOFİL ‘den fiyat teklifi alabilirsiniz. Anti SEO işlemlerinin etkilerini en aza indirir, gerekli çalışmalar ile sitenizi koruruz.

Anti SEO Nedir?

Anti SEO koruma ücretleri yapılacak işin boyutuna göre değişiklik göstermektedir. 50$ ile 500$ aralığında ücret çıkabilir. Net fiyatı öğrenmek için bizden fiyat talebinde bulunun, sitenizi inceleyelim ve size bir fiyat verelim.

Zararlı Link Analizi

Sitenize uygunsuz ve illegal sitelerden, zararlı ve spam sitelerden backlink alınmış olabilir. Bu linkleri tespit eder, Google’a bildirir ve reddederiz. Size bir rapor ile reddedilen linkleri iletiriz.

Hacklink Saldırısı

Sunucunuza ya da sitenize yapılan bir saldırı sonucu sitenize hacklink atılmış olabilir. Hacklink herhangi bir sayfanızdan ya da içeriğinizden farklı bir siteye yönlendirmedir. Hacklinkleri tespit eder ve size bildiririz.

Marka Aramasında Uygunsuz Sonuçlar

Marka isminiz uygunsuz sitelere eklenmiş olabilir. Arama motorlarında markanızı arattığınızda uygunsuz siteler listelenebilir. Bu durumu gidermek için marka çalışması yürütebilir ve sıralanan sitelerin sıralamasının değişmesini sağlayabiliriz.

Siteden Virüslerin Kaldırılması

Sunucunuza bulaşan virüsleri tespit eder kaldırırız. Virüsler bir eklenti, sunucu saldırıları ya da bedava tasarım aracılığıyla bulaşmış olabilir, sunucunuzda ya da sitenizde güvenlik açıkları bulunuyor olabilir. Bu durumu düzeltmek için farklı bir sunucu ve tasarım tercih edilmesi en güvenli yöntemdir.

İçerik Kontrolü

Mevcut anahtar kelimelerde yüksek sıralama kaybeden içerikleriniz tespit edilir ve incelenir. İçeriklerinizin kopyalanıp kopyalanmadığı kontrol edilir. Kopyalanan içerik varsa düzeltilmesi ya da değiştirilmesi tavsiye edilir.

Müşteri Desteği

Düzenli olarak Anti SEO koruması sağladığımız müşterilerimize sürekli kullanıcı desteği sunmaktayız. Tek seferlik hizmet alan müşterilerimiz için çalışma sonrası 2 gün destek sağlamaktayız.

Anti SEO Rehberi ile Sitenizi Koruyun

5. Çoğaltılan İçerikler Var mı? Kontrol Edin

Anti SEO saldırısı için en belirgin durumlardan birisi içeriklerin çoğaltılmasıdır. Sitenizin içerikleri kopyalanır ve neredeyse sizinle aynı anda istenilen sitelerde paylaşılabilir. İçerikleriniz ve siteniz kopya olarak görüneceğinden dolayı siteniz Google tarafından cezalandırılabilir ya da sıralaması düşürülebilir. CopyScape ve Mention gibi siteler ile bu kontrolü yapabilirsiniz.

6. Site Hız Skoru

Anti SEO saldırısı yapanların sık başvurduğu durum sitenizi kapatma seviyesine getirmektir. Site açılış hızında aşırı düşüşler bunun belirtisidir. Açılış hızını sık sık PageSpeed aracından kontrol edebilirsiniz. Eğer siteniz sürekli çöküyorsa bunun nedeni saldırılar olabilir. Gerekli önlemlerin alınması gerekir.

Anti SEO Rehberi

Siteniz Anti SEO saldırısı aldığında bunu bir şekilde belli etmektedir. Fark etmek için sitenizin sıkı bir takipçisi olmanız yeterli. Nasıl takip edebileceğinizi maddeler ile sizlere anlatıyoruz. Herhangi bir saldırı durumunu fark ettiğinizde gerekli önlemleri almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  1. Google Search Console E-Posta Uyarılarını Dikkate Alın

Öncelikle sitenizi Search Console aracına mutlaka bağlayın ve buraya tıklayarak e-posta bildirimlerini aktif edin. Bu sayede Google tespit ettiği saldırıları mail olarak bildirebilir.

  1. Sitenize Verilen Bağlantıları İnceleyin

Web sitenize verilen bağlantıları ücretsiz olarak Search Console üzerinden “Bağlantılar” sekmesine tıklayarak ücretsiz görüntüleyebilirsiniz ancak tüm bağlantıları görmek ve değerlendirmek için ahrefs, SEMrush ya da MOZ gibi bir SEO aracına ihtiyacınız olacaktır. Buradan tüm bağlantıları inceleyin. Alakasız bağlantılarda artış varsa bir SEO saldırısı aldığınızdan emin olabilirsiniz.

  1. Site Indexlerini Kontrol Edin

Sitenizde alakasız indexler artış gösterebilir. Genellikle bu saldırı site üzerinden arama sağlanarak oluşturulabilir. Bunun için site:seofil.com/search şeklinde bir arama sorgusunu Google’a girerek sitenizle alakalı çıkan sonuçlara göz atın.

  1. Sitenizin Çapa Metinlerini Kontrol Edin

Site dışı SEO saldırılarında, sitenize en çok hangi kelimelerde link veriliyor bunları mutlaka inceleyin. Alakasız ve uygunsuz sonuçlarla karşılaşırsanız bunlar kesinlikle saldırı belirtileridir.

Site içi SEO saldırılarında ise hacklink dediğimiz durum ortaya çıkıyor. Görünmez bağlantılar ile sitenizden farklı sitelere link çıkışları sağlanıyor. Çoğu zaman bu çıkışlar çapa metinlere saklanabiliyor. Oldukça detaylı ve uzun saatler ayrılan bir analiz sonucu (ortalama bir aylık çalışma.) linklerin tamamı tespit edilebilir.

SEO Danışmanına mı İhtiyacınız Var?

Siteniz için profesyonel bir desteğe ihtiyaç duyuyor olabilirsiniz. SEO Danışmanlık hizmeti için telefon numaranızı bırakın sizi arayalım.
Mesaj Gönder
Mesaj Gönderin
Merhaba
Nasıl Yardımcı Olabilirim?