Google Haritalar Reklamları
Google Partner Ajansı

Google Haritalar Reklamları

Google Haritalar reklamları yerel işletmelerin bölgesel hedefleri doğrultusunda verilmektedir. Bulunduğunuz konumda, potansiyel müşterilere ulaşmak için bir harita kaydı oluşturulur ve harita kaydına bir web sitesi tanımlanır. Bu sayede Google reklam uzmanı tarafından reklam kampanyası oluşturulur. Yerel işletmeler için telefonla müşteri araması, randevu oluşturma ve doğrudan satışlar hedeflenir. Günlük düşük bütçeler ile aylık satışlarda kolayca artış sağlanabilir.

Google Harita Reklamlarında Konum Hedeflemesi

Google Haritalar reklamı işletmenizin bulunduğu il, ilçe ya da mahallede oluşturulabilir. Servisleriniz ve hizmetleriniz ile alakalı müşterilere gösterilir, direkt arama ya da yol tarifi ile potansiyel müşterilerin sizlere ulaşması sağlanır. Detaylı hedefleme ile yaş gruplarına ve cinsiyetlere uygun reklamlar gösterilebilir. Reklamlar profesyonel bir Adwords Uzmanı tarafından oluşturulur, kampanya detayları işletme sahibi ve işletmenin hizmet çerçevesine göre belirlenir. 15 günlük kısa raporlar ve aylık detaylı raporlar ile geri dönüşler müşteriye iletilir.

Harita reklamları sayesinde işletmelerin müşteri performansında sektöre göre değişiklik göstermekle beraber %7 ile %20 arasında müşteri artışı gözlemlenmektedir. Doğru reklam stratejisi ve sektör uyumu yakalandığında bu oran %40 müşteri artışına kadar ulaşabilmektedir. Bölgenizde sık aranan ve tercih edilen bir hizmet veriyorsanız müşteri potansiyelinizi reklamlar sayesinde kolayca arttırabilirsiniz. Yeni açılan bir işletme için bölgesel olarak markanızı duyurmak istiyorsanız reklamlarınızı yayınlayarak kolayca işletmenizin adını duyurabiliriz.

Web Site Kurulumu
$50 /Tek Seferlik
Tek seferlik tema ücreti!
Onlarca demo seçeneği!
Kolay kullanım ve düzenleme özellikleri!
Ücretsiz WordPress kurulumu!
Kurulum ücretsizdir!
Temel SEO ayarları kurulumla beraber ücretsizdir!
Generatepress ya da Publisher temalarından herhangi birini seçebilirsiniz.
*Siteye içerik ve fotoğraf girişi müşteri tarafından yapılır. Sadece wordpress, tema ve temel SEO ayarlarını yapıp teslim ediyoruz.
Reklam Kampanyası Kurulumu
$60 /Tek Seferlik
1. Hedef kitlenizin tespiti ve reklam kampanyasının demografik kitle ayarlarının yapılması.
2. Bölgesel kampanyanın oluşturulması.
3. Kampanya, reklam grubu, reklam hiyerarşisinin uygulanması.
4. Yüksek performanslı anahtar kelimelerin tespit edilmesi.
5. Reklam kampanyasının kalite puanının optimizasyonu, sitede reklamı verilen sayfaların yeniden düzenlenmesi ve kalite skorunun arttırılması.
6. Negatif anahtar kelimelerin tespiti ve kampanyaya işlenmesi.
7. Reklamın yayınlanacağı gün ve saatlerin belirlenip kampanyaya işlenmesi.
8. Reklam görünümü optimizasyonu.
9. Reklam başlıklarının optimizasyonu
10. Reklam açıklamalarının optimizasyonu
11. Reklam uzantılarının optimizasyonu
12. Reklam öğelerinin entegrasyonu
13. Reklam segmentasyon ayarları
14.Reklam bütçesi ve teklif stratejisinin incelenmesi.
Kontrol Tamamen Sizde! Sizin Hesabınıza Kurulum, Bütçe Yönetimi Tamamen Sizde! Tek Seferlik Ödeme İle Muhteşem Reklam Kampanyasına Sahip Olun!

Google Benim İşletmem

Google benim işletmem, Google’ın navigasyon hizmetidir. Hesaplara işletmeler uygun şekilde eklenmeli, işletme bilgileri eksiksiz ve doğru doldurulmalıdır. Bu sayede Google’da arama yapan kullanıcılar ilgili işletmelere kolayca ulaşabilir, farklı kullanıcıların yorum ve değerlendirmelerini inceleyebilir ve hizmet almaya karar verebilir. Yerel işletmeler açısından oldukça büyük müşteri potansiyeli oluşturacağı için SEO ve Ads gibi alternatifler ile değerlendirilir, bölgesel pazarda işletmenin adının duyurulması ve yeni müşterilere hizmet satılması hedeflenir.

Google Benim İşletmem

Haritalar kaydından önce kurumsal bir web sitesinin oluşturulması işletmenin geleceği açısından önemlidir. Fiziksel ve kurumsal bir şirket ya da işletme olduğunuzu önce kullanıcılara sonra Google’a bu şekilde gösterebilirsiniz. İşletme kaydının bölgesel olarak aramalarda üst sıralarda görünmesini ve iyi reklam performansı sağlanmasını doğru kurgulanmış ve SEO uyumlu bir web sitesi direkt etkilemektedir. Google Haritalar SEO çalışmasının bir diğer temel adımı ise işletme kaydının eksiksiz ve doğru yapılmasıdır.

Kurumsal Web Site Tasarımı

Google Haritalar Yorumları

Google haritalar reklamları ile işletmenize ulaşan kullanıcılara iyi bir deneyim yaşatarak memnun ettiğinizde pozitif yorum isteyebilirsiniz. Bu sayede yeni kullanıcıların gelmesi daha da kolaylaşacaktır. Reklamlar sayesinde siz istemeden de yüksek miktarlarda sektöre göre yorumlar gelebilir. Ancak yorumların kaldırılamayacağı ve olumsuz yorumların potansiyel müşterilerin sizi tercih etme sıklığını azaltacağına dikkat edilmesi gerekir.

Google Haritalar Pozitif Yorum

Google Haritalar Reklamı Nasıl Görünüyor?

Reklam aşağıdaki gibi görünmektedir. Mevcut anahtar kelimede, konumunuzda ilk sıra hedeflenir.

Google Haritalar Reklamı Nasıl Görünür?

Google Haritalar Kaydı Ücretli mi?

Google haritalar kaydı için Google herhangi bir ücret talep etmemektedir. Kişisel olarak bir harita kaydı gerçekleştirebilirsiniz ya da sizin adınıza uygun bir ücretle bu kayıt işlemini eksiksiz ve doğru şekilde biz yapabiliriz.

Tekrarlıyoruz! Google haritalar kaydını ücretsiz yapabilirsiniz. Google sizden hiçbir şekilde para talep etmez.

Google Haritalarda Ben Reklam Veremez miyim?

Google haritalar reklamı oldukça detaylıdır. Siz reklam verebilirsiniz ancak Google’ın tecrübesiz kullanıcılara sunduğu ara yüzde uygun hedeflemeler ve doğru kampanya stratejisi oluşturmak, sonrasında bu reklam kampanyasını toplamak oldukça zordur. Büyük ihtimalle sizin oluşturduğunuz reklamın bütçesi çok az dönüşüm ile sonuçlanacak ve reklam maliyetine değmeyecektir.

Neden Sizinle Çalışmalıyım?

Google tarafından verilen reklam eğitimlerini tamamlamış ve en az 10 adet Google sertifikasına sahip profesyonel biz uzmanla çalışacaksınız. Bunun yanı sıra anahtar kelime analizi, negatif anahtar kelimeler, uygun kitle hedeflemeleri, uygun bölge hedeflemeler, uygun reklam uzantıları, kurumsal site sayfalarının reklam için gözden geçirilmesi ve yeniden optimizasyonu için size bilgi verilmesi, doğru bütçe stratejisi, uygun reklam türünün seçilmesi, mobil reklamlarda performans arttırma çalışması, bölgesel hedeflenen anahtar kelimelerde performans arttırma çalışması, detaylı Google rapor dokümanları ve ajans yönlendirmesi için bizi tercih etmelisiniz.

Google Haritalar Reklamları İçin Sık Sorulan Sorular

Google Haritalar Reklam hizmeti alan müşterilerimizin sık sorduğu soruları sizler için derledik. Aklınıza takılan farklı sorular olursa lütfen bize ulaşın.

Google Reklam Uzmanına mı İhtiyacınız Var?

İşletmenizin profesyonel reklamları için bir reklam uzmanı mı arıyorsunuz? Hemen bize mesaj gönderin, reklam kampanyanızı oluşturalım. Potansiyel müşterileriniz ile hızlıca tanışın.
Mesaj Gönder
Mesaj Gönderin
Merhaba
Nasıl Yardımcı Olabilirim?