Instagram Reklamları

Instagram reklamları potansiyel müşterilere ulaşmak için en kolay ve etkili platformlardan biridir. Oluşturulan görseller ile organik kitle sayesinde aktif ürün ve hizmet satışları gerçekleştirilebilirken, görüntülenmeler sayesinde marka bilinirliği potansiyeli yüksektir. Instagram reklamları sayesinde aktif bir sayfa oluşturabilir, sitenize trafik çekebilir, ürün satışları yapabilir ve hedeflediğiniz kullanıcılara kolayca ulaşabilirsiniz. Ürün ve hizmet satışları için müşteriler ile direkt etkileşime geçebilir, müşteri deneyimini ölçebilirsiniz. Kullanıcıların sitenize trafik getirmesi ve gezinmesi SEO açısından oldukça önemlidir ve etkilidir.

Instagram Reklamlarının Artıları

Instagram reklamları kullanılan reklam türüne göre farklı avantajlar sunmaktadır. Sitenize kolayca trafik çekebilir, ürün ve hizmet satışı gerçekleştirmenize olanak tanıyabilir. Facebook reklamları için sunulan, reklamlarınızın içerisinde bulunan “Şimdi Satın Al”, “Şimdi Alışveriş Yap”, “ Şimdi Rezervasyon Yap”, “Kaydol”, “İndir”, “Bizimle İletişime Geç” gibi butonlar sayesinde kullanıcıları bir eylem yapmaya çağırabilirsiniz. Bu sayede ürün ve hizmetlerinizi direkt satışa dönüştürebilirsiniz.

Reklamlar marka bilinirliğinizi arttırır, kullanıcılar markanız ile etkileşime geçer. Pek çok işletmenin en büyük derdi, gönderilerinin binlerce post arasında kaybolup gitmesi ya da çok düşük etkileşim almasıdır. Reklamlar sayesinde yeni kullanıcılar sizi tanır, hizmetlerinizi öğrenir ve markanızı tercih edebilir. İlgi çekici bir reklam görseli ile yeni kullanıcılar işletme sayfanızı takip edebilir, postlarınızı beğenebilir, yorum atabilir veya sayfanıza mesaj atabilir. Tüm bu etkileşimleri yakalamak ve iyi bir kitle oluşturmak için öncelikle etkileyici gönderilere sahip olmanız, düzenli paylaşımlar yapmanız ve iyi bir reklam bütçesine sahip olmanız gerekir.

Instagram reklam ajansı

Instagram Reklam Görseli Önemlidir

Instagram reklamları görsel ağırlıklıdır. İyi hazırlanmış bir ürün veya hizmet görseliyle dönüşüm oranları daha yüksek olacaktır.

Reklam Uzmanına mı İhtiyacınız Var?

İşletmenizin profesyonel reklamları için bir reklam uzmanı mı arıyorsunuz? Hemen bize mesaj gönderin, reklam kampanyanızı oluşturalım. Potansiyel müşterileriniz ile hızlıca tanışın.

Instagram Reklam Türleri

Instagram reklamları farklı türlerde verilebilir. Erişim hedeflerine göre reklam modeli belirlenmelidir. Reklam modeli profesyonel bir reklam ajansı tarafından geçmiş deneyimlere dayanarak seçilmelidir.
Instagram Keşfet Reklamları (Akış)

Marka Bilinirliği: Reklamlarınız markanızla ilgilenebilecek kullanıcılara gösterilir. Bu sayede kullanıcılar reklam ile etkileşime geçebilir ve marka bilinirliğinizi arttırmanıza yardımcı olur.

Trafik Reklamları: Reklam verdiğiniz insanları web sitenize yönlendirir, ürün ve hizmet satışı için tercih edilebilir. Üzerinde çalışılmış ve insanların dikkatini çeken bir görsel, harekete geçirici çağrı bulunduran bir reklam butonu ile hedeflediğiniz kitle sitenize yönlendirilir.

Instagram Hikaye Reklamları
Instagram Ürün Reklamları

Erişim: Geniş ölçekli bir kitleyi hedeflemek istiyorsanız bu reklam türü tercih edilebilir. Reklam bütçenizin yettiği kadar kullanıcıya reklamlarınız gösterilir. Büyük kitleler hedeflenir.

Video Görüntüleme: Ses ve görüntülerin derlenmesiyle oluşan slayt benzeri reklamlar ile yüksek reklam performansı elde edilebilir. Maksimum 60 saniye olan reklam süresi, kare ya da yatay reklam boyutları tercih edilerek yüzbinlerce kullanıcıya ulaşılabilir.

Instagram Reklamları Ne Kadar Etkili?

Instagram reklamları en etkili sosyal medya reklamıdır. Bütçenize göre binlerce ya da milyonlarca kullanıcıya kolayca erişmenizi sağlar. Türkiye’de pek çok insan günün büyük bir kısmını Instagram’da geçirmektedir. Oluşturulan hedef kitle özenle düzenlenirse dönüşümler yüksek olacaktır. Kullanıcıların ilgi alanları, yaş ve cinsiyetleri, demografik yapıları ve konumları gibi pek çok hedefleme seçilebilir.

Instagram’da Nasıl Reklam Verilir?

Facebook’ta olduğu gibi Business Manager üzerinden Power Editor ile reklamlar verilmektedir. Bu sayede daha detaylı hedeflemeler ve raporlar oluşturulup incelenebilir.

Siz Nasıl Çalışıyorsunuz?

Öncelikle reklam vereceğimiz işletme ya da projeyi tanımamız gerekir. Ürün ve hizmetleri araştırır, rakiplerine göre güçlü yönlerini ortaya çıkarırız. Swot analizine elimizdeki verileri dökeriz. Kullanıcıların ulaşacağı sayfalarda gerekli düzenlemeleri yaparız. Yeniden pazarlama için uygun alt yapıyı oluştururuz. Daha sonra birden fazla reklam kampanyası oluşturur, her reklam kampanyasında farklı hedeflemeler kullanır en etkili sonucu geliştirmeye odaklanırız. Aylık düzenli raporlar ile müşterilerimize durumu bildiririz.

Instagram Reklam Fiyatları

SEOFİL olarak minimum 1.000 TL’lik reklam kampanyaları oluşturmaktayız. Alt bütçelerde düzgün veri ve dönüşüm elde etmek oldukça zorlayıcı olmaktadır. Reklam bütçelerinden %10 oranında fiyat belirlemekteyiz. 1.000 TL’lik minimum reklam için 100 TL ücret istemekteyiz. Yani toplamda 1.100 TL ödeme yapmanız gerekmektedir. Fiyatlarımıza KDV dahil değildir.

Reklam Görsellerini Siz mi Tasarlıyorsunuz?

Reklam görseli hizmeti vermemekteyiz. Bir grafik tasarımcıya ya da grafik ajansına görselleri tasarlattırmanız gerekmektedir.

Instagram Reklamları İçin Sık Sorulan Sorular

SEOFİL müşterilerinin reklam vermeden önce sık sorduğu soruları sizler için derledik. Aklınıza takılan farklı sorular olursa bize ulaşabilirsiniz.
Mesaj Gönder
Mesaj Gönderin
Merhaba
Nasıl Yardımcı Olabilirim?