SEO Çalışması

SEO Çalışması ile sitenizin tüm hataları giderilir, arama motorlarında yükselmesi sağlanır.
07Kas, 2021

Uyguladığımız SEO çalışmaları sitelerin trafik performansını arttırmayı hedefler. Hizmetlerimizin tamamı arama motorlarının geliştiricilere belirttiği kriterlere uygundur ve yönergelere göre planlanmıştır. Çalışmalar profesyonel SEO uzmanı tarafından uygulanmaktadır.

Google ve diğer arama motorlarında, sonuç sayfalarında üst sıralara çıkmanın ve trafik arttırmanın en kolay yolu kullanıcılar tarafından tercih edilmektir. Bu nedenle sitelerin kullanıcı deneyiminin iyileştirilmesi gerekir. Sitenizin arama motoru performansını iyileştirmek için, sitenizi detaylı şekilde analiz eder ve SEO çalışması ile belli standartların üzerine çıkartırız.

SEO çalışması maliyeti ise yapılacak çalışmanın büyüklüğüne göre belirlenmektedir. Ucuz veya kaçılması gereken bir durum değildir, aksine trafiği doğru yönlendirmek ve sürekli arttırmak için uygulanması şarttır.

SEO çalışmasının detayları genel olarak aşağıdaki gibidir.

1. Maliyet analizleri ile projenize uygun bir fiyat belirlemek.

2. Çalışma ekibiniz varsa onlarla beraber çalışmak ve gerekli iyileştirmeler ile alakalı geri bildirimlerde bulunmak.

3. Bir ekibiniz yoksa freelance çalıştığımız kişilerden destek almak.

SEO Hizmeti İçin Ödeme Planı Belirlemek

Hizmet kapsamı belirlendikten sonra çalışma süresi ve yapılacak çalışmanın kapsamı sizlere iletilir. Bu süreçte ödeme planının belirlenmesi gerekir. Ödeme planımız aylık ve tek seferlik olarak değişiklik göstermektedir.

– 3 Aylık SEO Çalışması

– 12 Aylık (1 yıllık) SEO Çalışması

ÜÇ AYLIK SEO ÇALIŞMASI STRATEJİSİ

SEO çalışması için öncelikle sitenizin detaylı analizlerini çıkarıyoruz ve eksiklikleri, yanlış yapılan işlemleri tespit ediyoruz. Eksiklerin giderilmesi için çalışmalara başlıyoruz. Sitenizin teknik eksikliklerini düzelttikten sonra sektörünüz ile alakalı analizler devreye giriyor. Rakiplerinizi detaylı analizler ile tanıyor ve siteniz ile kıyaslıyoruz. Sizin için bir SEO stratejisi oluşturuyoruz. Belirlenen stratejiyi sizinle uyguluyor ve çalışma raporlarına işliyoruz. Çalışmaları tamamladıktan sonra uygun stratejiyi üç ay boyunca uyguluyor ve sonuçları karşılaştırıyoruz. Oluşturduğumuz strateji sayesinde projenizin arama motoru performansındaki artışı gözlemliyor, gelecekte kimseye ihtiyaç duymadan projenizi geliştirmenizi sağlıyoruz.

YILLIK SEO ÇALIŞMASI STRATEJİSİ

SEO Çalışması Dahilinde Sunduğumuz SEO Hizmetleri:

 • 3 aylık ya da yıllık ödeme planı
 • Site analizi ve performans analizi
 • Teknik hataların tespit edilmesi ve teknik SEO çalışma planının uygulanması
 • Google uyarılarının ve kapsam hatalarının düzeltilmesi, cezaların kaldırılması
 • Kullanıcı deneyiminin iyileştirilmesi. (Hız sorunları ve dolaşım kolaylığı.)
 • Sektöre göre rakip analizi ve anahtar kelime analizi
 • Title ve Description düzenlemesi
 • Dahili ve harici link ağının kontrolü ve uygun mimarinin kurgulanması
 • Keyword Cannibalization sorunlarının tespiti ve optimizasyonu
 • Schema ayarları ve yerel işletme optimizasyonu
 • Analytics bildirimlerinin kurulması
 • Yüksek kaliteli içerikler için geri bildirim
 • Gereksiz index kontrolü
 • Zararlı linklerin tespiti ve kaldırılması
 • İşlevsel yeni eklentilerin kurulumu
 • Reklamların kurgulanması
 • Düzenli geliştirmeler

Site ve Performans Analizi

Sitenizi derinlemesine tarar ve incelemesini gerçekleştiririm. Google yönergelerine uygun olmayan hatalı yapıları ve kısımları tespit eder, site kalitesini arttırmak için bu hataları bizzat düzenleyebilir ya da duruma göre sizinle iletişime geçebilirim.

Teknik Hataların Tespiti ve Düzeltilmesi

Teknik SEO için sitenizin analizlerinden faydalanırım. Site mimarisinde ve dolaşım menülerinde, kategorilerde bulunan hataların giderilmesini sağlarım. Hataların tamamını Google’ın kriterlerine göre düzeltir ve uzun vadede arama motoru performansında iyileşme beklerim.

Sitenizin problemlerini tespit etmek için SEO araçlarının yanı sıra Search Console verilerine de ihtiyaç duymaktayım. Bu noktada sizden, Search Console erişim izni isterim.

 • Siteniz için bir ekip çalıştırıyorsanız, ekip ile koordine bir çalışma yürütürüm. Gerekli geri bildirimleri bu alanda yapabilirim.
 • İlerleyen dönemde SEO çalışmasına zarar verebilecek hataların oluşmasını engellerim.

Çalışmada Karşılaşabileceğimiz Sorunlar:

 • Projenizdeki index problemlerinin tespiti ve düzeltilmesi
 • Hatalı çalışmaların, sayfaların ya da içeriklerin tespiti ve standartlara uygun hale getirilmesi
 • İstenmeyen link yönlendirmelerinin tespiti ve doğru mimariye getirilmesi
 • Site içi index ve noindex ayarlarının kontrolü, gerekliyse yeniden yapılandırılması
 • Bozuk linklerin tespiti, hatalı 301 yönlendirmelerinin düzenlenmesi
 • Dolaşımda ve menülerde oluşan problemlerin giderilmesi

Google Uyarıları ve Kapsam Hatalarının Düzeltilmesi

Google siteniz ile alakalı problemleri Search Console aracı ile sizlere bildirir. Bu hataların giderilmesi SEO açısından hayati öneme sahiptir. Search Console üzerinde bulunan hataların temizlenmesi için gerekli çalışmaları başlatır ve gerekli olanların temizlenmesini sağlarız. Ayrıca içerik hatalarına müdahale eder, temizleriz.

Daha önce yaptırmış olduğunuz SEO çalışmalarının hatalarını tespit eder ve temizleriz.

 Kullanıcı Deneyiminin İyileştirilmesi

Sitelerinizde kullanıcı deneyiminin iyileştirilmesini iki adımda ele almaktayız. İlk olarak hız problemlerini ele almaktayız. (Hız problemleri sadece wordpress için çözülür.) İkinci sırada ise dolaşımdaki problemleri düzeltmemiz gerekir. Dolaşımı kolaylaştırmak için menüleri ve kategorileri yeniden kurguluyoruz, iyi ve sorunsuz olan kısımlara dokunmuyoruz.

Rakip ve Anahtar Kelime Analizi

Hedeflenen anahtar kelimelerdeki en güçlü rakiplerin çalışmalarını inceliyoruz, siteniz için uygun olan yapıları uygulamak için stratejinize dahil ediyoruz. Gerçekçi ve Google’a uygun çalışmalar ile aynı anahtar kelimelerde rekabete giriyoruz.

Rakiplerinizin anahtar kelimelerini ve bu kelimelere yaptığı yatırımları inceliyoruz. Reklama çıktığı anahtar kelimeler, en çok trafik getiren anahtar kelimeler, içeriklerinin kalitesi, yatırım yapılan ve link alınan anahtar kelimelerin tamamını tespit ediyoruz. Aynı anahtar kelimeler için SEO çalışması başlatıyoruz.

Title ve Description Optimizasyonu

Başlık ve açıklamaların tamamını inceliyor, Google kriterlerine uygun hale getiriyoruz. Uygulanan eski teknikler, click bait yöntemler ve kalitesiz kısımları törpülüyor ya da kaldırıyoruz. Bu sayede Google yönergelerine uygun, yüksek kaliteli başlık ve içeriklere ulaşmanızı sağlıyoruz. Sayfa ve içeriklerin başlık ve açıklama kısımlarını optimize ederek arama motorlarında sıralama almanızı kolaylaştırabiliriz.

Sayfa ve içeriklerde bulunan dahili ve harici yönlendirmeleri tespit ediyoruz. Bu yönlendirmelerden hatalı olanları düzeltiyoruz, kırık link yönlendirmelerini temizliyoruz ve alakalı yönlendirmeler ile uygun mimariyi kurguluyoruz, siteniz için bir anahtar kelime haritası oluşturuyoruz.

Keyword Cannibalization Optimizasyonu

Keyword cannibalization yani anahtar kelime yamyamlığını tespit ediyoruz. Belirli anahtar kelimelerde sitenizin farklı iki ya da üç sayfası birbiriyle rekabet ediyor olabilir. Bu rekabet sonucunda sayfalarınız o anahtar kelimede sıralama kaybeder ve SEO için istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilir. Gerekli çalışmaları yürütüyor ve sorunun olduğu sayfaları tespit edip, sorunun çözümü için gerekli ayarları yapıyoruz.

Schema Ayarları ve Yerel İşletme Optimizasyonu

Sitenizin rich snippets yani zengin sonuçlarda gösterim alabilmesi için gerekli optimizasyonları yapıyoruz. WordPress alt yapısı dışında farklı tasarım kullanıyorsanız yazılımcınız ya da ekibinize gerekli geri bildirimleri yapıyoruz.

Yerel aramalarda görünmek isteyen işletmeler için tüm optimizasyonları yapıyoruz. Google haritalar, my business kontrolü ve ayarlarını yeniden yapılandırıyoruz. Yerel kaynaklardan link çıkışı sağlayarak anahtar kelime hedeflemesine katkı sağlıyoruz.

Analytics Bildirimleri

Analytics oldukça önemli bir araçtır ve Google tarafından site geliştiricilerine ücretsiz sunulmaktadır. Doğru kullanıldığında iyi sonuçlar elde etmek oldukça kolaylaşır. Sitenize giren kitleyi daha iyi tanımanız için Analytics kurulumunu gerçekleştiriyoruz. Gerekli alarmları girerek sitenizdeki kitle davranışlarındaki anormallikleri erken fark etmenizi sağlıyoruz. Bu sayede hızlı müdahale etme şansı yakalayabilirsiniz.

Yüksek Kaliteli İçerikler

Sitenizdeki her içerik aynı performansı gösteremez. Bazı içerikler sitenizin yükselmesini, daha fazla trafik çekmesini ve potansiyel müşterilere ya da reklam gelirine ulaşmanızı kolaylaştırırken bazı içerikler sitenizi aşağıya çeker. Kötü kurgulanmış, trafik getirmeyen ve sitenize zarar veren içerikleri tespit ediyoruz. Bu içeriklerin yeniden düzenlenmesi ya da kaldırılması için sizlere bilgi veriyoruz.

Gereksiz İndex Kontrolü

Arama motorlarının tarama bütçesi oldukça önemlidir. Sitenizde gereksiz index alan kısımları tespit ediyoruz ve index almamasını sağlıyoruz. Bu sayede tarama bütçesine katkı sağlıyoruz ve sitenizin kalitesini Google için arttırıyoruz.

Sitenizde artık bulunmayan bazı içerikler ya da sayfalar Google’da hala ekli olabilir. Bu sayfaların bir an önce tespit edilip kaldırılması ya da uygun sayfalara yönlendirilmesi gerekir. Sitenizin index alan ve arama motoruna eklenmiş olan sayfalarını kontrol ediyoruz ve uygun işlemi sağlıyoruz.

Zararlı Backlinklerin Temizlenmesi

Siteniz bir backlink saldırısı almış olabilir. Yüzlerce spam siteden gelen bu linklerin temizlenmesi gerekir. Aksi durumlarda siteniz spam, filtre veya en iyi ihtimalle sıralama kaybı gibi Google cezaları ile karşılaşabilir. Zararlı linklerin tamamını tespit edip Google’a bildiriyoruz.

Yeni Eklentilerin Kurulması ya da Fonksiyonların Geliştirilmesi

WordPress kullanan müşterilerimiz için sektöre göre kullanımı yaygın olan eklentileri belirliyor ve projeleri için uyguluyoruz. Farklı alt yapıları kullanan projelerde yazılımcınıza iletmeniz için sizlere geri bildirimde bulunuyoruz. Sektörde kullanıcı deneyimini iyileştirecek eklenti ve fonksiyonların kullanımı oldukça etkilidir.

İnternet Reklamlarının Kurgulanması

SEO çalışması için reklamların gücü yok sayılamaz. İşe önce sitenizi tanımakla başlarız, sektörünüzü inceleriz ve size uygun olan reklam modelini ve platformunu belirleriz. Sitenizin tanıtımı sürecinde en etkili reklam yollarını sizlere iletiriz.

Kullanabileceğimiz reklam platformları:

Google Adwords reklamları

Youtube reklamları

Facebook reklamları

Instagram reklamları

Tiktok reklamları

Bu süreçte gerekli görülürse şirketinizin çalışanları ile koordineli çalışabilir ya da dışardan çalışan temini yapabiliriz. Kaliteli reklamlar için yeni içerikler ve sayfalar oluşturmanızı talep edebiliriz.

Rakiplerinizin işe yarayan reklam çalışmalarını analiz ederiz, sitenizin reklam stratejisine uygun olabilecek yöntemleri uygulamaya başlarız.

Yeniden pazarlama için gerekli eklenti ve kodların kullanımını sağlarız. Reklam geri bildirimlerini inceleriz, dönüşüm oranlarını arttırmayı ve daha fazla trafiği hedefleriz. Sitenize giren kullanıcıların tamamını reklam datanıza dahil eder, potansiyel müşterilerinize sürekli sizi hatırlatabiliriz.

SEO KAMPANYALARI VE UYGUN FİYATLANDIRMALAR

Pek çok müşterimizin takıldığı önemli noktalardan biri fiyatlandırmamızdır. Bütçenize göre yıllık ya da 3 aylık Backlink Paketi tercih edilebilir. Ancak SEO çalışması için net bir fiyat vermemiz için öncelikle bazı adımları uygulamamız gerekir.

 • Sitenizi analiz ederiz ve yapılacak çalışmanın kapsamını belirleriz.
 • Sitenizin gireceği rekabeti ve rekabetin zorluğunu belirleriz
 • Sitenizi tanımaya çalışırız ve gelecek hedeflerini öğreniriz.
 • Odaklandığınız alanları öğreniriz.

SEO çalışması için uygun bir teklif arıyorsanız 3 aylık hizmet alabilirsiniz. Aylık ödemeler ile zorlanmadan sitenizin SEO çözümünü sağlarsınız. Çalışmaların belirli bir düzende ve hızlı büyüme getirmesini istiyorsanız yıllık ödeme planını tercih edebilirsiniz.

  Bir cevap yazın

  Mesaj Gönder
  Mesaj Gönderin
  Merhaba
  Nasıl Yardımcı Olabilirim?