Dijital Reklam Ajansı Nedir? Nasıl Çalışır?

Dijital reklam ajansı dönüşüm oranı yüksek olan reklam platformlarını işletme yapısı, ürün ve hizmet grubuna göre belirlemektedir. Daha sonra işletmenizin analizini yapar, site analizi ve ürün analizleri yapılır. Bu analizler sonucunda ürün, hizmet ve site üzerinde gerekli düzenlemeler yapılır. Hedef kitlenizin çoğunlukla zaman geçirdiği, dönüşüm oranı yüksek olan reklam platformlarında bütçenin büyük kısmı kullanılırken, daha düşük dönüşüm oranlı reklam platformlarında minimal bütçeler ile optimize edilmiş kampanyalar oluşturulur. Kampanya oluşturma evresinde anahtar kelime analizleri yapılır, ürün sayfa optimizasyonları gerçekleştirilir. Kampanya sonunda detaylı raporlar oluşturulur. Genelde raporlar Excel üzerinden oluşturulsa da Google Ads için Data Studio raporları kullanılabilir. Dijital reklam ajansı, reklam verenin kampanyalardan maksimum verim almasını hedefler. Bu nedenle bütçeye göre farklı onlarca kampanya oluşturulabilir, aralarında verimin yüksek olduğu kampanyalar tercih edilir.

Dijital reklam ajansı bir uzman olmadan hizmet vermemelidir. Yeterli donanıma sahip reklam uzmanı kampanyaları en ince detayına kadar ayarlamalıdır. Aksi durumlarda sadece boş gösterim ve gereksiz tıklamalar ile bütün reklam bütçesi yok olacaktır.

Dijital reklam ajansı, dijital platformlar için Google Ads, Facebook Ads ve içinde bulunan Instagram Ads, TikTok Ads gibi reklam platformlarını işletmenin ihtiyacına ve tercihine göre kullanabilir. Müşterilere bu konuda dijital danışmanlık yapılması gerekir. Her platformun eksi ve artıları değerlendirmeye alınır, gerekli performansı gösterebilecek platformlara yoğunlaşılır.

SEOFİL reklam performansını arttırmayı, bütçeyi doğru kullanarak minimal giderler ile maksimum reklam verimi elde etmeyi hedefler. Bu nedenle reklam öncesinde hedef URL, ürün ve hizmetler için analiz yapar. Görsel tasarımlarında tavsiyelerde bulunur ve görseller ile oynayabilmek için .PSD formatlarını talep edebilir. Kampanya sonunda detaylı raporlar ile elde edilen verileri siz değerli müşterilerimiz ile paylaşır.

Profesyonel Dijital Reklam Ajansı
Google Partner Ajansı
Facebook Marketing Partners
700
Reklam Çalışması
2000
Aktif Satış
1500
Kampanya Optimizasyonu
Adwords Uzmanı

Google Reklamları

En iyi ve en optimize reklam platformu Google reklamları sayesinde işletmenizin ihtiyacına yönelik reklamlar verilebilir. Search Ads, Display Ads, Remarketing Ads ve Telefon araması reklamları verilebilir. Reklamlara uygun uzantılar eklenerek daha fazla verim elde edilebilir. Profesyonel bir Google reklam uzmanı ile çalışmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Google Harita Reklamları

Bölgesel ve konum bazlı Google aramalarında harita reklamı verilebilir. Bulunduğunuz konumda, belirttiğiniz anahtar kelimelerde arama yapan kullanıcılar ilk önce sizin harita kaydınız ile karşılaşacaktır. Reklamlar My Business hesabı üzerinden verilmektedir. Öncelikle işletme kaydınızın olması ve bu kayıtta ajansımıza yetki verilmesi gerekir. Harita reklamları web site reklam uzantısı şeklinde de verilebilir. Tamamen müşterinin tercihine bağlıdır.

Google Haritalar Reklamları
Facebook reklam ajansı

Facebook Reklamları

Detaylı kitle hedeflemeleri ile Facebook reklamları oldukça mantıklı bir tercihtir. Kişiler her türlü özellik ve arama alışkanlığına göre hedeflenebilir. Bu sayede yüksek dönüşüm elde edilebilir. Trafik çekmek, ürün ve hizmet satışı gerçekleştirmek veya forum doldurtmak için oldukça mantıklı bir reklam tercihidir. Reklam kampanyaları bir uzman tarafından oluşturulmalı, takibi sürekli yapılmalıdır.

Instagram Reklamları

Görüntülü reklamlarda direkt olarak sonuca ulaşmak istiyorsanız Instagram reklamları tercih edilmelidir. Potansiyel müşterileriniz ile etkileşime geçebilir, yeni müşteriler kazanabilir ve en önemlisi işletme profilinizin aktif takipçilerini bu reklamlar ile oluşturabilirsiniz. Dönüşüm oranları kampanya ve reklam türüne göre farklılık göstermektedir. İlgi çekici reklam görseli ya da videolar ile iyi sonuçlar kolayca alınabilir.

Instagram reklam ajansı
TikTok Reklamları

TikTok Reklamları

Büyük çaplı işletme ve şirketler için marka bilinirliği, ürün ve hizmet satışı için tercih edilebilir. Aktif kitlesi oldukça fazladır. Yaş aralığı dikkate alındığında internetten alışveriş yapan kullanıcılara kolayca ulaşılabilir. Reklam ücretleri yüksektir, dönüşümler reklam verene ve ürün ya da hizmete göre değişiklik göstermektedir.

Reklam Uzmanına mı İhtiyacınız Var?

İşletmenizin profesyonel reklamları için bir reklam uzmanı mı arıyorsunuz? Hemen bize mesaj gönderin, reklam kampanyanızı oluşturalım. Potansiyel müşterileriniz ile hızlıca tanışın.
Mesaj Gönder
Mesaj Gönderin
Merhaba
Nasıl Yardımcı Olabilirim?