Google Haritalar SEO Nedir?

Google yerel aramalarda kişilere harita sonuçları göstermektedir. Arama yapan kullanıcının memnun kalması için arama ile en alakalı ve en doğru sonuçları işletme başarısına ve puanlarına göre, seo alt yapısına ve kullanıcı deneyimine göre belirli bir sıraya sokmaktadır. Uygulayacağımız harita SEO çalışması işletmenizin yerel aramalarda, harita kaydının üst sıralarda görünmesini sağlamaktadır. Bu sayede müşteri potansiyeliniz artar ve dijital pazarlama için ciddi bir bütçe tasarrufu sağlamanıza olanak tanır.

Google’da “su tesisatçısı” başlığında bir arama yapın. Karşınıza büyük ihtimalle harita sonuçları en üst sırada çıkacaktır. Hemen altında ise web site sonuçları listelenecektir. Google bu işletmeleri karşınıza çıkarırken rastgele bir sıralama ile çıkartmaz. Öncelikle konumu sizinle aynı şehir ve ilçede olan işletmeler karşınıza çıkar. Ancak sıralamayı belirleyen faktör işletmelerin harita SEO skorlarıdır. Gerçekten iyi kurgulanmış Yerel SEO çalışmaları sayesinde işletmeler belirli anahtar kelimelerde üst sıralarda gösterim alırlar. Bir yerel işletme sahibiyseniz ve ofis ya da iş yerinizden satış yapmaya odaklanıyorsanız Google haritalar servisini mutlaka kullanmanız gerekir.

Harita SEO Nasıl Yapılıyor?

Harita SEO çalışması normal çalışmalardan oldukça farklıdır. Web sitenizin ve içeriklerinizin kalitesi ne kadar yüksek olursa olsun, haritalara yansıması oldukça düşüktür ancak tamamen etkisiz demek mümkün değildir. Haritalarda üst sıralara çıkmanın temelinde işletmenizin varlığını ve verdiğiniz hizmetleri güçlü kanıtlar sunarak Google’a tanıtmaktır. İşletme merkezinizi pek çok kaynaktan doğrulamanız gerekir. Müşterilerinizden geri bildirimler almanız ve işletme bilgilerini eksiksiz doldurmanız gerekir. Tabi ki bu bilgilerin düzenlenmesi üst sıralarda görünmeniz için yeterli değildir. Harita kaydınız için bir takım farklı SEO çalışmalarının yapılması ve dijital pazarlama yöntemlerinin kullanılması gereklidir. Hedeflediğiniz müşteriler neredeyse, hangi platformda aktifse o platformdan potansiyel müşterilerinizi çekmeniz gerekir. En iyi SEO doğru trafik ile sağlanır.

Google Haritalar SEO Çalışması
Yerel İşletme Bilinirliği
Müşteri Potansiyelinde Artış
Direkt Müşteri Talebi
Pozitif Yorum ve Yıldız

Google Haritalarda Yükselin

Uyguladığımız SEO çalışmaların tamamı Google tarafından onaylanmış çalışmalardır. Çalışma sonrası işletme kaydınız, anahtar kelimelerinizde yükselişe geçecektir.

Kurumsal Kimlik

İşletmenizin bilgilerinin doğruluğunu kontrol ediyor, yanlış kısımlarını yeniden düzenliyoruz. Teknik analizler sonucu tüm detayları size iletiyoruz.

Arama Performansı

Harita SEO için arama motoru performansınızı arttırıyoruz. Doğru kelimelerde gösterim almanız müşteri potansiyelinizi direkt arttıracaktır. Başlık ve açıklama kısımlarını SEO’ya uygun dolduruyoruz. Organik trafiği doğru yönlendiriyoruz.

Konum Optimizasyonu

Google haritalar kaydında en önemli noktalardan biri doğru konum işaretlemesidir. Konumunuz %100 doğru değilse ilerleyen dönemlerde büyük sorunlar sizi bekliyor diyebiliriz. Konum ayarlarınızı tam ve eksiksiz yerine getiriyoruz. Adresinizi eksiksiz şekilde Google Haritalar servisine ekliyoruz.

Harita SEO Çalışmasında Biz Neler Yapıyoruz?

SeoFil deneyimli dijital pazarlama ve SEO ekibi ile haritalar üzerinden gelen trafiği arttırmanızı sağlar. Potansiyel müşterilerinize kolayca ulaşabilir, doğru stratejiler ile dijital pazarlamanızı oluşturabiliriz.

İşletme ve İş Modeli Tanıma Süreci

SEO Uzmanı ile yaptığınız toplantılarda işletmenizi ve iş modelinizi yakından tanımaya çalışırız. Hakkınızda tüm bilgileri toplar, derler ve kayıt için ön bir dosya hazırlarız. Harita SEO çalışması için tüm bilgilerin doğru ve eksiksiz olmasını sağlarız. Aldığımız bilgiler; işletme bilgileri, işletme adresi, telefon numaraları, sektör bilgileridir. Google’da güvenilirlik puanınız bu bilgilerin eksiksiz girilmesi durumunda artacaktır. İşletmenizin üst sıralarda görünmesini kolaylaştıracaktır.

Haritalar Kayıt ve Konum Doğrulama

İşletme kaydınızı en doğru şekilde tamamlıyoruz, haritalarda bulunan işletme fotoğraflarını yeniden düzenliyor, konumunuzu doğruluyoruz. Harita sonuçlarında üst sıralarda görünmeniz için bütün uzmanlığımızı ve bilgi birikimimizi işletmeniz için kullanıyoruz.

Pozitif Kullanıcı Puan ve Yorumları

Yerel işletmelerin haritalarda üst sıralar elde edebilmesi için kullanıcı yorum ve puanları oldukça önemlidir. Google kullanıcı deneyimine oldukça önem verir, sıralama alan işletmelere bir anlamda referans olur. Referans olduğu işletmeler kötü deneyim yaşatıyorsa sıralama kaybı ile cezalandırır diyebiliriz. Profesyonel SEO hizmeti sayesinde organik yorum ve yüksek puanlar kazanmanızı sağlayabiliriz ancak burada bize yardımcı olmanız gerekir. Pazarlama çalışmalarınızı gözden geçiriyor, yeni stratejiler doğrultusunda beraber hareket ediyoruz. Müşterilerinizin yorum yapmasını sağlıyoruz.

Site İçi SEO Çalışması

İşletme kaydında mutlaka bir web sitesi görünmesi gerekir. Profesyonel şirketler ve işletmeler, hizmetlerini tanıtacak bir web sitesine ihtiyaç duyarlar. Bu sitenin en doğru şekilde oluşturulması ve kurgulanması oldukça önemlidir. Site içi SEO çalışmaları ile sizlere doğru oluşturulmuş ve tamamen Google kriterlerine uygun bir site oluşturuyoruz. Kurumsal site tasarımı sayesinde haritalarda yükselmeniz oldukça kolaylaşacaktır.

 

 

Haritalar SEO temelinde kullanıcı deneyimine dayanır. Kullanıcılar sizin hakkınızda ne kadar pozitif yorum ve puan girerse yükselmeniz o kadar kolaylaşır. Kullanıcı yorum sayısını yükseltiyor ve anahtar kelimelerinizde, yerel aramalarda en üst sıralara yükselmenizi sağlıyoruz.

Haritalarda işletme hakkında tüm bilgilerin bulunması gerekir. Çalışma saatleri kullanıcı yönlendirme açısından büyük önem arz etmektedir. Bu nedenle çalışma saatlerinizi düzenliyor, hizmet ayrıntılarınızı SEO uyumlu bir şekilde haritalara giriyoruz.

Hedef kullanıcınız neredeyse, hangi platformu kullanıyorsa bu platformlarda mutlaka bulunmanız gerekir. Web site kısmıyla biz ilgilenirken, sosyal medya konusunda gerekli yönlendirmeleri yapıyoruz ve marka bilinirliği oluşturarak kullanıcı çekmenizi sağlıyoruz.

SEO Danışmanına mı İhtiyacınız Var?

Siteniz için profesyonel bir desteğe ihtiyaç duyuyor olabilirsiniz. SEO Danışmanlık hizmeti için telefon numaranızı bırakın sizi arayalım.
Mesaj Gönder
Mesaj Gönderin
Merhaba
Nasıl Yardımcı Olabilirim?